Tradycyjne lakiery hybrydowe zawierają w składzie  3  główne substancje, dzięki którym lakier długo nam się będzie trzymać na paznokciach, i z łatwością będziemy go mogły zdjąć.
Niestety coraz częściej się zdarza, że te trzy substancje mogą nas uczulić. Zwłaszcza jeśli lakier nie jest renomowanej firmy. Nie łudźmy się: w dzisiejszych czasach każdy może sobie wyprodukować swój własny lakier, z własną nazwą, jeśli dysponuje odpowiednimi środkami. Im większe środki tym lepszy, i bezpieczniejszy skład lakieru.

Te 3 substancje najczęściej wykorzystywane w lakierach to:

Toluen stosowany jako rozpuszczalnik, dzięki któremu lakier nam pięknie zejdzie z paznokci.

ftalan dibutylu (DBP) stosowany jako plastyfikator, dzięki któremu nasza hybryda będzie elastyczna i nie popęka.

Oraz aldehyd mrówkowy wykorzystywany jako substancja utwardzająca paznokieć, dzięki której nasz lakier hybrydowy nie tylko jest elastyczny i pięknie współpracuje z płytką paznokcia, ale posiada odpowiednią wytrzymałość, i będziemy go mogły nosić do 2 tygodni.

O co chodzi z tą formułą 3-free? :  A no chodzi o skład lakieru, który nie zawiera w sobie trzech powyższych substancji chemicznych zidentyfikowanych jako szkodliwe.

Ostatnio na językach pojawiła się znów firma Diamond Cosmetics ze swoimi lakierami Semilac, gdzie soby uczulone na lakiery hybrydowe przymierzają się do napisania zbiorowego pozwu przeciwko właśnie tej firmie.  ZOBACZ TUTAJ

Więc jeśli jesteście uczuleniowcami, alergikami , jakkolwiek to nazwać. Lub boicie się że zainwestujecie w lakiery a po jakimś czasie będziecie zmuszone je zmienić, znalazłam dla was jak do tej pory 3  hybrydowe firmy, które w składzie swoich lakierów wykorzystują właśnie formułę 3-free.

Niestety tak jak mówiłam są to już renomowane firmy,a za tym idzie i cena. No ale czego się nie robi żeby pięknie wyglądać, i sobie nie zaszkodzić ;)

 

Zacznijmy od czołówki, czyli Shellac firmy CND.

cnd-shellac-logo

LAKIERY JEDNOFAZOWE UV/LED MONOPHASE firma MollonPro
Są to jednofazówki więc wytrzymają wam około 10 dni.

LAKIERY HYBRYDOWE JEDNOFAZOWE UVLED MONOPHASE-MOLLONPRO

lakiery hybrydowe mollon pro

Trzecia firma to Bluesky Polska Bardzo Popularne w UK, ale w Polsce też można je znaleźć.

lakiery hybrydowe dla alergikow-blue sky

 

Pamiętajcie tylko żeby nie kupować podróbek.

Jeśli znacie inne firmy produkujące lakiery hybrydowe wg. formuły 3-free,
piszcie w komentarzach. A jak coś jeszcze znajdę to też dopiszę.