Często pytacie się kupując lampę LED jakich używać żeli.  Ponieważ zwykłe żele UV mogą się w niej nie utwardzić. Zwykle zdarza się tak że, żele LED są żelami jednofazowymi, i są średnio-gęste. Czyli jeden lakier posłuży nam jako warstwa bazowa, budująca i często też wykańczająca. Nie spotkałam się z żelami 3-fazowymi LED. Być może takie są, ale ja nie znalazłam :) Szukając żeli do lampy LED patrzcie na opisy żeli, powinno na nich pisać LED/UV, czyli że, żele utwardzają się zarówno w lampie LED 30 sek. jak i w zwykłej lampie UV standardowe 2-3 minuty. Klikanie w obrazki przeniesie was do danych firm.

Zaczynamy od Modena Nails. Mają sporą bazę żeli LED/UV w przystępnych cenach. Począwszy od pojemności  słoiczka żelu jednofazowego 5 g, ( warto kupić takie dla wypróbowania ) do 30 g. Aż po żel budujący włącznie.

modenanails zel-LED-jednofazowy-one-phase-5g

Kolejna firma z żelami LED/UV to Silcare Linia High LED.  To samo: jeden żel jednofazowy do wszystkiego :) Pojemności od 5 do 30 g.  Cena ok. ale warto szukać promocji. Nie wiem na ile w tym prawdy bo nie próbowałam, ale słyszałam różne opinie na ich temat, że żele LED Silcare lubią się zapowietrzać. Ale to pewno zależy od mocy lampy :)

nails.silcare-zele-LED-UV-linia-high-LED

I jeszcze jedna firma Lady’s Nails Cosmetics w skrócie LNC. Mają tak zwane żele Quick off, i startują z pojemnościami słoiczków od 4 i 7 g.po większe. Takie żele quick off  łatwiej się ściąga ponieważ są bardziej elastyczne od tradycyjnych tzw. twardych żeli.

 

 

ladys-nails-cosmetics-zel-jednofazowy-LED-UV quick-off-clear

Warto też wspomnieć o paznokciowej firmie IBD. Także mają w swojej ofercie żele LED/UV w przystępnych cenach :) Ale nie wiem czy czasem nie muszą jeszcze popracować nad ich formułą i składem. Swego czasu wycofali je z rynku europejskiego z powodu zbyt dużych reklamacji. Ale np. hybrydy mają całkiem całkiem :) Ktoś kto używał ich żeli LED może obali te stwierdzenie?

IBD-zel-jednofazowy-budujacy-LED-UV

I na koniec wyższa półka cenowa ale za tym idzie też jakość,  to żele LED/UV z Euro Fasion EFEXCLUSIVE 18K. 18K oznacza że, takie żele musimy utwardzać w mocnej lampie LED 36 W. Startują od 15 ml. za słoiczek.

eurofasion-zel-led-efexclusive-18k-led-gel-15ml-clear

Sumując: Jeśli już decydujecie się na  lampę LED, i żele LED/UV, warto wziąć pomimo dużych plusów również niektóre mankamenty.

Jeśli już lampa LED to koniecznie 36W, a takie są jeszcze wciąż dosyć drogie na rynku. Mocna lampa utwardzi wam także niektóre żele twarde. Natomiast jeśli kupicie lampę o słabszej mocy, może się okazać, że będzie się ona nadawać do utwardzania tylko lakiero-żeli czyli hybryd, oraz lakierów czy żeli danej marki z której kupiliście lampę.

Ważna rzecz to że lampa LED nie utwardzi wam twardych żeli kolorowych, i z tym się musicie liczyć. Za to kolorowe żele miękkie czyli soak-off jak najbardziej.

No ale jeśli chodzi o lampy LED to już zupełnie inny temat :)

Dodacie coś od siebie?? W jakie żele LED/UV warto jeszcze zainwestować?