Na temat lamp UV pisałam szerzej w ostatnim poście TUTAJ. Tutaj natomiast dowiesz się czy lampa LED faktycznie jest lepsza od zwykłej ufałki i czy warto w nią zainwestować, czy tylko niektórzy tak mówią;)

Lampa LED jest  Trochę droższa od tradycyjnej ale na plus przemawia to , że nie trzeba w niej wymieniać żarówek, co jest jej bardzo wielkim plusem. Ledy są w niej zamontowane na stałe, a my oszczędzamy na świetlówkach. Poza tym lampy LED są małe, zgrabne, i nie zajmują dużo miejsca na stoliku.

lampa led do paznokci

Lampa LED wg. producentów powinna działać około 12 lat. Lampy LED nie są tak energo-żerne jak UV (mniejszy pobór prądu). Diody LED zużywają wielokrotnie mniej prądu niż zwykłe świetlówki. Jeżeli sobie policzymy ile wydamy w ciągu np. 12 lat na prąd oraz wymianę świetlówek UV, to lepiej zainwestować w porządną lampę LED.  Lampą LED nie oparzymy sobie dłoni, ponieważ diody LED nie wydalają wogóle ciepła.

Jeśli chodzi o parametry lamp ledowych to im większa moc takiej lampy tym lepiej. Możesz na przykład kupić już lampę 6W czyli tak zwaną mini lampę:

mini lampa do paznokci LED 6W

Gelish mini lampa LED do paznokci 6WDane techniczne:

Napięcie: 12V 0,5A
Moc:6W
Wymiary: 15×7,5x4cm
Technologia: LED 3 diody

  ale lepiej będzie jak  zainwestujesz przynajmniej w 12W.
Zwykle taka lampa posiada już około 118 diod led.

lampa-led-12w-ksiezyc_do_paznokci_118_diod

Dane techniczne:
napięcie: AC 230V 50Hz
tryby pracy: 30, 60, 90 sekund
wymiary: 250x250x95 mm
źródło światła: 118 diod LED
czas pracy: min 35000 godzin

Kupując lampy LED zwracaj szczególną uwagę na moc 1 żarówki i jak są one rozmieszczone w lampie. Czasami możesz natknąć się na latarki led do utwardzania paznokci z 12 ledami na baterie. Jeśli poważnie myślisz o paznokciach, choćby nie wiadomo jak pięknie i kusząco brzmiał ich opis nie kupuj!!! Mają one za małą moc i się nie sprawdzą.

Nie spodziewaj się dobrej lampy LED za 100 zł.W miarę dobra lampa kosztuje przynajmniej 300 zł wzwyż.

lampa latarka led do paznokci

Na lampach  możesz spotkać się z oznaczeniami np. 9G co oznacza że lampa posiada 9 żarówek led 5 Watt każda ( co daje w sumie 45 W). A to już całkiem sporo. 

lampa ledowa 6G

lampa ledowa 18 G

Uważnie czytaj opisy lamp!!! Niektóre lampy LED mają zamiast diod LED żarówki LED. A to nie to samo!!! Nie kupuj lampy przy której nie ma opisu mocy lampy typu żarówek i podanej jej ilości.

Do lampy led stosujesz odpowiednie  żele ledowe lub żele uv/led.

Zwracaj większą uwagę na żele kolorowe które trudniej się utwardzają  w ledowych lampach a w niektórych wcale. Lampy LED z reguły nie utwardzają twardych żeli kolorowych. Twarde czyli tzw. zwykłe żele UV  jeśli już, należy utwardzać 2 x 30 sekund (zawsze według zaleceń producenta). Dotyczy to lamp LED o mocy co najmniej 30 Watt!!! W słabszej ci się na pewno nie utwardzą.  Lampa o mniejszej mocy będzie nadawała się jedynie do utwardzania lakierożeli i żeli LED danej marki.

Zalety żeli LED to niewątpliwie brak uczucia pieczenia podczas ich utwardzania oraz fakt, że można je utwardzać zarówno w tradycyjnych tunelowych lampach UV jak i w lampach LED. Aby utwardzić żel LED w tradycyjnej lampie UV potrzeba tyle samo czasu co przy tradycyjnych, tzw. twardych żelach czyli 2 minuty ok? W lampie LED natomiast czas utwardzania żelu LED przyjmuje się na 30 sekund i mniej. Zależy to od specyfiki danego żelu oraz od mocy światła emitowanego w lampie ledowej. Jeżeli chodzi o hybrydowe lakiery żelowe uv (lakierożele) to czas utwardzania w lampie LED może być włączony nawet na jedyne 5 – 10 sekund – to ogromna oszczędność czasu.

Niektóre lakierowe firmy produkują lampy typowo pod swoje żele. Taką jest np. firma Essie. Jej lakiery za pewne znasz.

lampa ledowa do paznokci essie

Essie Gel Professional lampa LED posiada silne żarówki, z lustrzanym wykończeniem wnętrza, aktywowana poprzez dłonie klientów z czujnikiem pamięci czasu, dzięki temu nie marnuje czasu. Łatwa do dezynfekcji zasobnika. Ergonomiczna konstrukcja, pomieści zarówno manicure i pedicure, nie pozostawiając na wykończeniu żadnych smug. Wewnętrzne lustro 360″ zapewnia równomierny rozkład światła z dziewięciu docelowych żarówek, które utwardzają w błyskawicznym tempie. Czasomierz, czujnik pamięci oraz automatyczne uruchamianie usprawni proces w celu zapewnienia dokładności. Lampa kosztuje bagatela koło 800zł:(

lampa ledowa essie

W październiku 2013, Essie wydaje swoją pierwszą, profesjonalną kolekcję żeli LED Gel System. Kolekcja zawiera 36 kolorów, podobnych do najpopularniejszych kolorów lakierów do paznokci Essie. Celem Essie jest pozostawienie paznokci w dobrej kondycji po zdjęciu żelu, dlatego żele Essie oparte są o formułę keratynową oraz zawierają prowitaminę B5, witaminę E, dla wzmocnienia i nawilżenia paznokci. Żele Essie utrzymują się do 14 dni. Żele do paznokci Essie nie zawierają formaldehydu, DBP oraz toluenu.

Paleta unikalnych 36 kolorów stworzona przez Essie Weingarten. Czysta, świeża i wyszukana kolekcja żeli.

Paleta unikalnych 36 kolorów stworzona przez Essie Weingarten. Czysta, świeża i wyszukana kolekcja żeli.

Na niekorzyść lamp LED przemawia to że,  jeżeli klientka zabrudzi żelem diodę ledową w tunelu to jej własnoręczna wymiana nie będzie możliwa. Jak nie zdołamy wyczyścić lampy to ewentualna wymiana powinna odbywać się w autoryzowanym serwisie lub u producenta.

Jeżeli chodzi o czas pracy w systemie LED to dla żeli LED, silikonowych oraz lakierożeli system jest niewątpliwie godny polecenia. Resztę musisz przekalkulować sama.

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ