Przedłużyłam klientce paznokcie na tipsie, pokryłam akrylem, ale po kilku dniach paznokcie się złamały w miejscu łączenia tipsa z naturalną płytką paznokcia. Co mogło być tego powodem i jak uniknąć takich problemów w przyszłości?

Jedną z przyczyn odpadania tipsa może być: złe przygotowanie płytki paznokcia, w wyniku czego tips odpada.Inną przyczyną może być niewłaściwe przyklejenie tipsa do naturalnej płytki paznokcia (wolny brzeg paznokcia powinien być odpowiednio skrócony i dopasowany kształtem do kształtu kieszonki tipsa tak aby po jego naklejeniu naturalny paznokieć nie wychodził z kieszonki.

Szczególną uwagę należy zwrócić na opracowanie tipsa, gdyż zbyt mocne opiłowanie progu może go osłabić w miejscu przyklejenia. Ważną rzeczą jest  prawidłowe zbudowanie paznokcia masą akrylową lub żelem tak aby wzmocniona została tzw. Linia największego naprężenia – linia stresu która dodatkowo stanowi wzmocnienie dla paznokci.

Przyczyn może być mnóstwo( złe opiłowanie, nie odtłuszczona płytka, nie zmatowiona, zły klej, powietrze pod tipsem). Uraz mechaniczny z winy klientki. Lub po prostu zbyt mało elastyczne wątpliwej jakości tipsy.

Jeżeli tipsy odpadają w całości po tak krótkim czasie to jest to błąd techniczny.

Jeśli tipsy pękają w miejscu łączenia z opuszką” to znaczy ,że mamy problem ze źle umocnioną linia stresu.