Jak mam dobrać  tipsy, które są albo za duże albo za małe? Lepiej użyć większego czy mniejszego tipsa?
Nałożyłam klientce tipsa większego i ciężko mi było go wypiłować przy bokach.

Najlepiej jest kiedy tips idealnie pasuje do płytki paznokcia. W przypadku kiedy nie można dobrać właściwego rozmiaru, lepiej jest wybrać odrobinę większy tips i przed przyklejeniem go na paznokieć podpiłować jego boki.

Dobór tipsów uzależniony jest od kilku czynników. Ważny jest rozmiar, kształt, kolor, typ, wielkość kieszonki –  które dopasowujemy do paznokci klientki i jej potrzeb.

Tips musi dokładnie pokryć paznokieć, w żadnym wypadku nie może być ani o “włos” większy. Zbyt duży rozmiar spowoduje jego odklejenie, natomiast zbyt mały, będzie powodem nieestetycznego wyglądu paznokci. Musi być również dopasowany do naturalnego kształtu paznokcia, tak by doskonale do niego przylegał.

Tipsy, a płaskie paznokcie.
Nie na leży na siłę dociskać tipsa z wypukłą kieszonką do płaskiej płytki paznokcia, ponieważ prędzej czy później tips pęknie lub odpryśnie. Najlepiej będzie wyciąć malutką literkę „V” w kieszonce tipsa – wówczas dopasuje się on do płaskich paznokci. W przypadku paznokci problematycznych najlepiej jest zastosować tipsy z płytką kieszonką.

Jakość tipsów.
Jakość tipsów najlepiej jest sprawdzić łamiąc jednego z nich na pół – jeżeli nie pęknie od razu na pół, a jedynie pojawi się na nim biała smuga i wygięcie, to znaczy że jest elastyczny i dobry jakościowo.

Generalnie przy problematycznej płytce lepiej jest pracować na szablonach.