Moje naturalne paznokcie są koszmarne. Mam je po tacie i wyglądają męsko;) I cokolwiek bym nie robiła takie zostaną. Więc trzeba sobie jakoś radzić.

Na temat szablonów QNS pisałam już bardzo dawno kiedyś. Wróciłam do nich dzisiaj, bo potrzebuję długich pięknych paznokci do zdobień i zdjęć.  Jest to tak zwany manicure odwrócony, bo wszystko robimy odwrotnie od samego końca:)

Skoro ja dałam radę wy też dacie. Potrzebujecie tylko odpowiednich produktów. Myślę że gorszych naturalnych paznokci jak moje, nie możecie mieć. a zobaczcie co z nich wyczarowałam. Moja lewa i prawa ręka. Czyli przed i po.

Formy QNS najlepiej i najszybciej sprawdzają się z proszkiem akrylowym.Zaraz wam powiem dlaczego. Ale do żeli też się nadadzą. Uwielbiam akryl i zapach liquidu.

Produkty których potrzebujecie do stylizacji to:

Dobrej jakości proszek akrylowy. Ja akurat użyłam ciepły beż, firma NAIO. Jak dla mnie jest rewelacyjny. Do tego medium speed liquid. Jeśli pracujecie na akrylu, na początek kupcie sobie płyn wolno wiążący proszek akrylowy. To daje wam większe pole manewru. Jest to kolor doskonale kryjący, stosowany do kamuflażu i doskonale się trzyma. Nie nakładałam żadnej bazy, primera niczego. Odsunęłam skórki, zmatowiłam i odtłuściłam paznokcie. To wszystko.

Dopasowujemy formę do paznokcia jak w przypadku tipsów.

Nanosimy na formę akryl. Kiedy lekko zastygnie, dociskamy do płytki paznokcia tak jakbyśmy przyklejały tipsy, czyli od skórek w kierunku wolnego brzegu paznokcia. Czekamy aż akryl zastygnie, odrywamy formę i gotowe. Forma musi być dobrze dopasowana do paznokcia. Jak będzie za mała, boczne krawędzie paznokcia wyjdą wam mniejsze niż wasz naturalny paznokieć, a tego nie chcecie:)

W sumie nic już więcej nie potrzebujecie bo po ściągnięciu formy akryl już się pięknie błyszczy, i paznokcie są gotowe. za dużo piłowanie też nie ma.

Ale…

Z praktyki wiem że często chcemy jakieś zdobienie na paznokciu lub kolor. Nie ma sprawy:) Matujemy akryl i nakładamy hybrydę;)

Ja tak właśnie zrobiłam. Na beżowy akryl nałożyłam lakier hybrydowy jednofazowy. 2 cieniutkie warstwy.  odcień nude nr 48 bardzo przybliżony do koloru akrylu. Bo akurat taki potrzebuję:) Jednofazówka bo najszybciej:) Nie potrzebujecie bazy i topu. Wyciągacie z lampy i już gotowe:)

Poza tym nawet jeśli hybryda jest niedostatecznie kryjąca, nie będzie tego aż tak bardzo widać, jeśli użyjecie akrylu i hybrydy w przybliżonych kolorach.

Dlaczego formy QNS i akryl a nie żel. Przy żelu jest trochę roboty, i męczenia się, żeby palec z formą włożyć do lampy. Czasami coś nam się przesunie, zaleje skórki wyjedzie nam tam gdzie nie trzeba, i koniec. Nie mówiąc o zrobieniu odpowiedniego tunelu.

Z akrylem prosta sprawa. Dociskacie firmę tak długo aż akryl zastygnie. Więc możecie go odpowiednio modyfikować. Jeśli przy dociskaniu formy akryl wam wyjedzie na skórki, ściągacie go patyczkiem i po problemie:) Poza tym ważna sprawa: formy są na tyle giętkie bo są z silikonu że możecie w nich modyfikować tunel, przez  odpowiednie dociskanie ich krawędzi bocznych:) Cudnie nie? Nie potrzebujecie zaciskarki, tylko własnych paluszków.

Zaletą form jest to że nie potrzebujecie nakładania szablonów żeby przedłużyć paznokcie. Czy paprania się z żelem. Zwłaszcza dotyczy to prawej ręki, z którą najczęściej mamy problem:) Poza tym akrylem nie zalejemy skórek. akryl spokojnie dociśniecie formą do samych skórek. Przez co w późniejszym czasie odrost będzie mniej widoczny.

A więc kładziemy akryl, dociskamy formy po bokach dla ładnego tunelu. Ewentualne niedoskonałości korygujemy pilnikiem czy frezarką od spodu.

Potem tylko olejek w skórki i stylizacja gotowa. Same formy nie są drogie. Popróbujcie. Jak nie z akrylem to z żelem. Przynajmniej sam szkielet paznokcia, bo tak też się da:)

Formy kupicie tutaj: I-NAILS SPECIAL SZABLONY (FORMY) QNS INVERTED 20 SZTUK Z NAPISEM

A więcej na temat samych form i jak użyć je w przypadku żeli, czy zbudować nimi szkielet, poniżej.

 

DUAL SYSTEM. Jesteś za czy przeciw?

Słyszałaś o tej bezdotykowej metodzie? DUAL SYSTEM

Masz dość męczenia się z szablonami i tipsami? Zobacz jak prosto zrobić szkielet paznokcia

 

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ