Przyznam ci się że tą metodę odkryłam dopiero niedawno.
Możesz się z nią spotkać właśnie pod nazwą DUAL SYSTEM
lub inaczej metoda bezdotykowa.

Dual System to nic innego jak specjalne silikonowe formy QNS (quick nail system) – lub inaczej szablony wielokrotnego użytku, dzięki którym założenie paznokci przebiega szybko. Nie nie chodzi o tipsy!!! A cała stylizacja trwa od pół do jednej godziny.

quick nail system

szablony formy QNS

Formy takie możesz zakupić np. w sklepie Dobrarada. Te z krateczką taką jak na zwykłych szablonach są o wiele bardziej precyzyjniejsze. A te na niebieskim tle mają lekko zwężające się linie boczne przez co paznokcie wyglądają bardziej naturalnie i na tych formach możesz uzyskać efekt prostokątnych paznokci, oraz szpic, pipe i owal.

Takie formy możemy wykorzystać zarówno w metodzie żelowej jak i akrylowej. Na tipsie lub bez. Na przedłużonym albo krótkim paznokciu.

Pokrótce akryl na tipsie:
Na już przyklejone i opracowane tipsy,dopasowujemy formy do kształtu paznokcia aby dobrze przylegały zaczynając od wału około paznokciowego tak jak w przypadku dopasowywania tipsów. Każda forma ma inny rozmiar tak jak nasze paznokcie. Nabieramy kulkę akrylu i zapełniamy nią formę ( nie za dużo żeby akryl nam się nie wylał później na skórki ); na samym środku w linii stresu troszkę więcej akrylu natomiast już przy samych brzegach szablonu mniej. Wtedy  łatwiej uformujemy naturalną krzywą C. Tak przygotowaną formę  z jeszcze nie zastygłym akrylem przykładamy do paznokcia i dociskamy ewentualnie zbierając nadmiar jeszcze nie zastygłego akrylu z wału około paznokciowego. Czekamy aż akryl zaschnie, ściągamy formę. Lekko opiłowujemy linie boczne paznokcia i gotowe.

Z żelem podobnie. Bez tipsa.
Przygotowujemy płytkę paznokcia jak do naturalnej stylizacji. Dopasowujemy formy. Powinny one idealnie przylegać tak jak w przypadku tipsów. Nie mogą być ani za duże ani za małe. I tutaj najlepiej jest użyć żelu gęstego żeby nam się nie rozpływał podczas nakładania, chociaż to zostawiam w gestii naszych sprawnych rączek. Średnio gęsty żel też może być. Nakładamy żel na całą formę, przykładamy do paznokcia, i do lampy. Możemy posłużyć się zaciskarką lub pensetą dopóki żel nam się w lampie nie przymrozi, żeby szablon nam się nie poruszył w trakcie utwardzania żelu.

Poniżej filmik jak to wygląda w praktyce.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GnRMG-BN0Yo[/youtube]

I jak szybka metoda?
Szablony możemy użyć na różne sposoby:

Metoda mieszana żel i akryl: Wypełniamy szablon cienko akrylem, dociskamy do paznokcia. zdejmujemy. W ten sposób tworzy nam się szkielet. Reszta już normalnie jak przy zwykłej metodzie żelowej.

French: Wypełniamy szablon akrylem, dociskamy do paznokcia, zdejmujemy, tworzy nam się szkielet. Malujemy frencha żelem (do lampy) lub akrylem czekamy aż stwardnieje, możemy dodać kamuflaż. Znów nałóż kolejną warstwę akrylu na szablon, też nie za grubą. Dociśnij do paznokcia, zaczekaj aż stwardnieje, ściągnij formę.

Można zrobić wszystkie paznokcie na zwykłym szablonie, a potem już same foremki w ruch.

Można zrobić sam szkielet paznokcia foremką, gdy paznokcie są ciężkie do podkładania zwykłych szablonów.

Możemy zrobić żelem końcówkę french na samej formie. Wybieramy formę, nakładamy biały żel, formujemy końcówkę french i sam szablon do lampy. Na resztę szablonu nakładamy kamuflaż i znów sam szablon do lampy. Nakładamy na cały szablon żel clear, przykładamy formę do paznokcia i do lampy. Na koniec nabłyszczacz i gotowe.
Inna metoda frencha: zanim zrobisz frencha na formie i nałożysz cover, na sam początek możesz nałożyć cienką warstwę żelu clear na szablon i utwardzić w lampie. Dopiero potem nakładasz biały i kamuflaż, i na końcu clear i dociskasz do paznokcia.

Oczywiście metod jest znacznie więcej
w zależności od tego jakie paznokcie chcemy uzyskać:)
O nich  w kolejnych postach i filmikach.

Sumując: Szybki sposób zrobienia paznokci. Paznokcie od razu po zdjęciu formy błyszczą. Nie potrzebna nam jest do tego frezarka. Pilnik sporadycznie.