Często nawet same stylistki paznokci mylą te pojęcia.
A ty wiesz jaka jest różnica?

Po pierwsze wiedz że:

Paznokcie rosną nam 3mm na tydzień. Odnowienie całej płytki paznokciowej trwa 6 m-cy czyli pół roku. Dłuuugooo co?
Wraz z paznokciem dokładnie o tyle przesuwa nam się wcześniej nałożony żel lub akryl.

Jeśli nie za bardzo kojarzysz jaka jest różnica pomiędzy korektą uzupełnieniem a odnową to już ci tłumaczę.
Oczywiście i tak wszystko zależy po jakim czasie od wykonania pierwszej stylizacji wraca do nas nasza paznokciowa klientka, w jakim stanie są jej paznokcie, i jak szybko jej rosną. Ok?

W zależności jaki czas nam upłynął nam od zrobienia stylizacji wyróżniamy 3 etapy. Korektę, uzupełnienie i odnowę. Różnią się one techniką wykonania. Jeśli prowadzisz własny salon powinnaś to wziąść pod uwagę, a także ceny jakie są z nimi związane, gdy ustalasz własny cennik.

Korekta. To nic inego jak kosmetyka wystylizowanych paznokci. Wykonuje się ją 10-14 dni od początkowej stylizacji, kiedy odrost paznokcia nie jest jeszcze taki wielki. Jest to krótki zabieg polegający na odświeżeniu paznokci i przywróceniu im doskonałego wyglądu. Na przykład gdy klientka wybiera się na jakieś ważne przyjęcie, wyjazd itp. Podczas korekty możesz wychwycić drobne uszkodzenia masy żelowej lub akrylowej i bardzo szybko je naprawić niewielkim kosztem.

PAZNOKCIE 6 DNIOWY ODROST

paznokcie odrost 6 dni

PAZNOKCIE 16 DNIOWY ODROST

paznokcie odrost 16 dni

Uzupełnienie. To kolejna 2-ga faza czyli wypiłowanie i dopełnienie odrostu. Czyli miejsca w którym naturalnie odrosnął nam własny paznokieć tym samym materiałem który wcześniej użyłyśmy. Skróceniu go do pożądanej długości i nadaniu mu kształtu.  Zwykle około 4 tygodnie od poczatkowej stylizacji jeśli jesteś wprawioną stylistką. Przy mniej wprawionych rączkach może się zdarzyć że klientka przyjdzie nam już po 3 tyg. z odwarstwieniem masy żelowej zwłaszcza jeśli chodzi o wał okołopaznokciowy lub okolice skórek. Dobrze wprawionej stylistce cały zabieg zajmie pół godziny czasu, ale zwykle bywa to około godziny max.

PAZNOKCIE 3 TYGODNIOWY ODROST

paznokcie 3 tygodniowy odrost

Odnowa. 3-ci ostatni etap. Zwykle nie wcześniej niż 4 do 6 tyg od poczatkowej stylizacji. Jest bardzo zbliżona do uzupełnienia, lecz w tej sytuacji odnawiamy prawie cały paznokieć, czyli robimy  od podstaw. Oznacza to ponowne wymodelowanie paznokci, zdjęcie większości nałożonej masy,wykonanie zdobienia na nowo i zbudowanie paznokcia na nowo włącznie z krzywą C.

A więc tak: z reguły paznokie powinniśmy uzupełniać max 3-4 tygodnie od momentu początkowej stylizacji. Ale róznie z tym bywa bo wiem że klientki przychodzą do nas nawet po 6 tyg. prosząc o uzupelnienie licząc na mniejsze koszty gdzie paznokcie nadaja sie juz tylko do odnowy.

PAZNOKCIE 6 TYGODNIOWY ODROST

Zdjęcie nie moje podane dla przykładu bo z taką klientką jeszcze nie miałam do czynienia,
ale wiem i widzę na mieście jak jeżdzę autobusem lub metrem że panie z takimi paznokciami też się zdarzają
i wcale jest ich nie mało.

paznokcie 6 tygodniowy odrost

 Wiedz że: Dopełnienie może trwać dłużej niż zrobienie paznokci od nowa, bo wiąże się to ze zdjęciem starej masy. W zbyt zapuszczonych paznokciach krzywa C przesuwa się zbytnio w kierunku wolnego brzegu paznokcia przez co paznokcie są częściej narażone na złamania i urazy. Paznokcie po uzupelnieniu i odnowieniu powinny wygladac jak po pierwszej wizycie.

To czy bedziemy odnawiać paznokcie czy uzupelniać zależy od tego jaki tryb życia prowadzi nasza klientka. Jesli klientka jest osobą bardzo zapracowaną, często sprzątającą mieszkanie i nie dbajacą o paznokcie (np często je obgryza) częściej będziemy musiały u niej wykonać odnowę niż uzupełnienie.

Ważne: Pęknięcie paznokcia, złamanie, zawsze wykonujemy paznokcia od nowa. Nie dosztukujemy !!!

W kolejnym poście: Jak dokładnie krok po kroku zrobić korektę uzupełnienie i odnowę !!!

Myślę że już niedługo bo niestety sypnął mi się komp i jestem z doskoku :)

Buzioleee paaa :)