Miało nie być ale jest, idę wam na rękę ;)
Krótkie info jak modelować paznokcie w zależności od kształtu,
żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Filmiki w wersji ang. ale dacie radę. wszystko pięknie pokazane :)
Poza tym trochę fachowego angielskiego nazewnictwa wam się przyda.

Paznokcie owalne inaczej oval nails. Nie wymagają korygowania, jedynie lekkiego spiłowania brzegów oraz skrócenia płytki. Owalny kształt paznokcia sprawdza się szczególnie u osób ze słabszymi paznokciami, gdyż trudniej nimi o coś zahaczyć. Najlepsze dla pań o pulchnych i małych dłoniach.

Zaokrąglony kształt paznokcia czyli rounded. To samo jak wyżej: osoby ze słabszymi paznokciami. Oraz dla osób które uprawiają sport. Najbardziej klasyczny kształt. Najlepsze do kościstych palców, gdyż powoduje, że dłoń staje się bardziej smukła i delikatna.

Paznokcie migdal czyli almond nails, bardzo podobne do owalnych tylko że bardziej smuklejsze, mniej zaokrąglone. Migdałowy kształt pięknie wydłuża dłoń. Nadaje się do długich paznokci.

Paznokcie kwadratowe lub prostokątne inaczej square. Linię brzegową piłujemy na prosto,trzymając pilnik prostopadle, następnie lekko zaokrąglamy brzegi. Na nim najładniej wygląda francuski manicure. Dobrze wygląda przy średnich i długich paznokciach.

Kwadratowy kształt z zaokrąglonymi brzegami czyli squarely rounded, albo squoval zamienna nazwa. Piłując linię brzegową pilnik trzymamy pod lekkim kątem.

Kolejny kształt na którym efektywnie wygląda francuski manicure. Paznokcie trójkątne lub spiczasty kształt paznokci inaczej mountain peak. Najpierw piłujemy brzegi, następnie modelujemy wierzchołek paznokcia – nie usiłujmy spiłować go na prosto, raczej dopracujmy w tym przypadku kształt migdała. Spiczasty kształt paznokci dodaje seksapilu. Również wydłuża dłoń. Niestety te paznokcie nie są łatwe w utrzymaniu i niezbyt praktyczne. Najlepiej piłować tak paznokcie tylko przed wielkim wyjściem. Jest to kształt raczej dla pań o małych dłoniach. Ja bym je porównała do stiletto ale o wiele krótsze.

Paznokcie typu coffin czyli trumna, albo inaczej ballerina.  Ballerina lepiej brzmi niż trumna. Kto w ogóle wymyślił taką nazwę bbbrrrr. Linie boczne podobne do stiletto, końcówka paznokcia czyli linia brzegowa piłowana jak square, czyli pilnik trzymany prostopadle.

I na koniec paznokcie typu lipstick czyli w kształcie szminki. Jedna strona paznokcia dłuższa od drugiej.Może być zarówno prawa jak i lewa. Nakładając żel lub akryl staramy się nakładać masę w kształt trójkąta. Linie boczne piłujemy prosto. Natomiast wolny brzeg paznokcia w kształcie szminki lub trójkąta.

Kilka rad na koniec:

Paznokcie zapadnięte, o niewielkiej płytce – brzegi skracamy w linii prostej, a sam paznokieć nie powinien wystawać ponad opuszek – zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z głęboko osadzoną płytką.

Paznokcie szerokie, łopatkowate – boki paznokcia piłujemy na prosto, paznokcie również tak jak w przypadku kwadratu tylko nie zaokrąglamy brzegów.

Oczywiście kształtów paznokci jest więcej. Ale wam na tyle wystarczy ;)

A wy jaki kształt preferujecie?
Który się u was najbardziej sprawdza?