Słyszałaś o formach do kształtowania linii uśmiechu?? Jeszcze nie??
Zobacz filmik.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xOQzMVpJwI4[/youtube]

Inni nazywają je progami do robienia linii uśmiechu. Ja je przykleiłam na prosto, gdybyś chciała mieć prostą linię uśmiechu w przypadku np. krótkiej płytki tak jak ja mam. Ale generalna zasada jest taka że smarujesz klejem tylko jedną stronę paseczka po boku i przyklejasz jeden bok. przyklejasz paseczek tak jakby bokiem wtedy linia uśmiechu jest w kształcie łuku. Czy klej nie zniszczy paznokcia? Nie . Za mała powierzchnia kleju. Pasek nakładasz na wolny brzeg paznokcia lub kolo niego. Paznokieć odrasta, pasek spiłowujesz razem z wolnym brzegiem paznokcia.

Co na ten temat producent?

progi do linii uśmiechu

Opis produktu

NOWOŚĆ!! Formy do kształtowania SMILE LINE – linia uśmiechu French (22 linie).

Komplet zawiera 11 podwójnych foremek, po 2 sztuki z każdego rozmiaru (od 0 do 10). Razem 22 linie – pakowane w opakowaniu foliowym.

Foremki te są przeznaczone zwłaszcza do stylizacji French żelami kamuflującymi, zapobiegają rozpływaniu się białego żelu na część łożyska paznokcia. Do stosowania na tipsy. Linia uśmiechu jest równa, ostra, można ją naklejać na tips daleko poza linią opuszka (przedłużanie wizualne łoża paznokcia). Nie ma efektu rozmazania się linii uśmiechu oraz niższego poziomu białej końcówki w stosunku do poziomu części paznokcia wykonanej z żeli i akryli maskujących.

Sposób użycia: przygotować paznokcie do nakładania żelu UV lub akrylu, dopasować foremkę do wielkości paznokcia, posmarować foremkę z jednej strony klejem do tipsów i przykleić do paznokcia (najczęściej do tipsa). Dopiero po przyklejeniu oderwać plastikową złączkę. Następnie nakładać żel biały (akryl) i utwardzić w lampie. Można równocześnie nakładać żel (akryl) różowy – zalecane używanie kolorów maskujących (np. masked i-nails).

Po ostatecznym utwardzeniu żelu i przemyciu – ewentualne wystające linie można zmatowić do poziomu płytki paznokcia.

Opinie na ten temat oczywiście są podzielone:

Oto kilka z nich:

bochema. Parę lat temu poszłam do znajomej „stylistki” – zachciało mi się frencza bo go wręcz kocham
wytrzeszczyłam gały kiedy zaczęła mi przyklejać paski żeby zrobiła ładnego frencza. Naprawdę byłam tym zaskoczona bo według mnie dobra stylistka nie potrzebuje żadnych tzw pomagirow ułatwiających i jednocześnie przyspieszających swoja prace. Dla mnie stylistka która ozdabia paznokcie jednak powinna mieć choć odrobinę zdolności manualne, żeby wzorki które robi na pazurkach były, równe, estetyczne i z pomysłem.
Może przesadzam ale to jest moja teoria bycia stylistka.

mona1978. Kolejny wynalazek by ułatwić pracę
Dobierasz rozmiarowo taki prożek naklejasz go powyżej linii uśmiechu i formujesz białą końcówke z żelu, potem dopełniasz pinkiem lub clearem.
Moim zdaniem więcej z tym zabawy niż pożytku – lepiej malować ręcznie frenczyki

…:::oblabobla:::…Po za tym tego typu wynalazki są również dla tych którzy nie są jeszcze mistrzami w stylizacji paznokci

A ty co sądzisz?
Kolejny wynalazek czy ułatwienie?