Wcześniej zobaczyłaś moją listę zakupów z akrylami i farbkami.
A jeśli jeszcze nie to jest tutaj

Teraz czas na krótki filmik jak się sprawdzają w praktyce:)

1 część filmu o akrylach poniżej.
2 część z farbek w kolejnym wpisie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nvZKILmd5vA[/youtube]

Akryl o tyle jest dobry że jak już zaschnie po około minucie nie sposób go oderwać czymkolwiek;) twardy jak kamień:) Więc najlepiej się na niego klei zdobienia, cyrkonie itd. (możesz użyć przeźroczystego akrylu zamiast kleju).

Ostatnio sobie robiłam akrylowe zdobienia na stópkach.  I po około minucie, czasami jest tak że nam się coś nie podoba i chcemy zmienić;) Ja tak mam. Więc myślałam że jeszcze zdążę oderwać mały akrylowy listeczek, który dopiero co przykleiłam ( czasami tak się da jeszcze zanim akryl nie zastygnie do końca gdy jest jeszcze jak guma) kopytkiem. Niestety zostało tylko piłowanko:)

Poza tym przykleiłam na stópki na duże palce po 1 cyrkonii właśnie na akryl. Trzeci dzień chodzę normalnie w pełnych butach a cyrkonia jak jest tak jest:)

Jeśli dobrze dobierzemy liquid do akrylu akryl nie ma prawa nam zżółknąć,czy to od słońca
czy solarium.
Gdzie często tak się dzieje w przypadku tanich wątpliwych akryli.

Dobry płyn do akrylu (tak jak ten mój na filmiku) ma w swoim składzie  wybielacze optyczne i stabilizatory UV, aby pomóc w utrzymaniu przejrzystości i zapobieganiu oraz ochrony przed żółknięciem. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy wyjeżdżają na wakacje lub właśnie korzystają  z solarium.

018