Natrafiłam na ten film przypadkowo. Zaintrygował mnie tytuł. Gospel Hill.
Być może nie masz czarnej duszy gospel jak ja.I nie czaisz za bardzo bluesa.
Nie szkodzi. Ten film koniecznie trzeba zobaczyć.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qw5dZe-0EL8[/youtube]

 

Mieszkańcy podmiejskiego Gospel Hill Południowa Karolina są zmuszani do opuszczenia swoich domów, aby udostępnić teren pod wielomilionową inwestycję dewelopera.gdzie ma być zbudowany ekskluzywny ośrodek rekreacyjny dla golfistów. Czarnoskórzy mieszkańcy miasta czują się dyskryminowani na tle rasowym.

Lokalna społeczność, składająca się w większości z Afroamerykanów, ma zostać wysiedlona. Głos w obronie miejscowych jest gotowa zabrać jedynie nauczycielka Sarah Malcolm (Angela Bassett)(“Malcolm X”) . Jej mąż John (Danny Glover) (cykl “Zabójcza broń”, “Predator 2”)  nie podziela jej zapału, bowiem blisko 40 lat wcześniej stracił brata Paula (Samuel L. Jackson) (“Pulp Fiction”) , zamordowanego w niewyjaśnionych okolicznościach aktywistę społecznego. Od tamtego czasu John jest daleki od angażowania się w sprawy publiczne. Nieoczekiwanie jednak musi stawić czoła upiorom przeszłości, kiedy emerytowany szeryf Jack Herrod (Tom Bower) wyjawia mu sensacyjną tajemnicę.

Lubię takie filmy. Spokojny, żadnych brutalnych scen, krwi itd.
A jednocześnie wciągający. Obyczajowy dramat psychologiczny.Dla mnie jest to film o wartościach.

Kilka perełek z filmu:

To jest tak: widzisz szanse i ryzykujesz. Chwytasz ją. Budujesz i tak ciągle aż jesteś panem gdzie chcesz być. tak to właśnie jest…
Wychowałem się z ojcowską miłością dobrocią  i z misją aby robić to co słuszne.
Panie Malcolm biorąc pod uwagę zabójstwo doktora Kinga i senatora Kenediego nie boi się pan o życie?
Dr King i senator kenedy nie byli pierwszymi ofiarami. Na całym świecie ludzie umierają za to w co wierzą. Nie chcę umrzeć ale nie mogę żyć w strachu. to nie jest życie. Boje się tylko Boga. Ludzie umierają ale życie toczy się dalej. Kiedy odejdę gdy wszyscy odejdziemy świat nadal tu będzie i ktoś podejmie nasze dzieło.

Posłuchaj “Step by step we walking to freedom.”

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vlF_mIh70eM[/youtube]
Czy ty też masz w swojej kolekcji takie perełki? Jeśli tak to jakie? Podziel się tym w komentarzach.
Podsumowując: to na pewno jest film który możesz obejrzeć kilka razy!!