Gemma Lambert

http://www.youtube.com/user/gemmalambert
http://www.naio.co.uk/
https://www.facebook.com/NaioNailsUK
https://www.facebook.com/groups/Thenailteam/

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R3CNNTlBFLA[/youtube]

Poniżej krótki wywiad z Gemmą jaki przeczytałam.

 

Opowiedz nam trochę o sobie o swojej przeszłości, skąd pochodzisz?
Mój pierwszy kontakt z   branżą paznokciową miałam w wieku 15 w ostatnim roku mojej szkoły, kiedy zaczęłam jako opiekunka do dzieci znajomej mojej mamy, która była stylistką paznokci i wykonywała paznokcie w domu. Była w tym bardzo dobra.
Jak tylko zobaczyłam jakie dzieło można stworzyć na paznokciach wiedziałem, że chcę to zrobić. kochałam kreatywność.
Po szkole poszłam prosto do Barnsley College i zrobiłam 22 tygodniowy kurs paznokci , ucząc się rzeźbienia ,manicure i pedicure. Z moimi kwalifikacjami zaczęłam jako mobilna stylistka paznokci na telefon. Wynajęłam miejsce w solarium w Doncaster 1997. i cieszyłam się że mam bazę jakieś podstawy od których mogę zacząć.
Następnie zostałam managerem w Nail Bar w Doncaster w 2000r przed otwarciem własnego salonu pielęgnacji skóry,który otworzyłam w październiku 2002 roku.
Zależało mi na pewności ze  że ja i mój personel jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o nowe produkty i style, przez cały czas, biorąc udział w różnych kursach szkoleniowych, odwiedzając targi i zapisując się na konkursy.
Spróbowałam szerokiej gamy produktów do stylizacji paznokci. W swoim czasie jako technik paznokci  stwierdziłam że najlepiej będzie jeśli nie będę stronnicza jeśli chodzi o dobór firmy i produktów na których pracuję i pozostawię swoim klientom możliwość  najlepszego wyboru.
Sprzedałam salon w 2006, aby skoncentrować się na byciu pełnoetatowym trenerem oraz zawodniczką w konkursach.
Zespól Nail został stworzony w 2008 roku przeze mnie i Kirsty Lund, by pomóc innym stylistkom paznokci w ich podróży przez przemysł paznokciowy zainspirować ich do próbowania nowych rzeczy.
Zawsze byłam zainteresowana przemysłem kosmetycznym. Po ukończeniu szkoły kosmetycznej, nie czułam żeby to było wystarczające dla mnie,wystarczająco kreatywne. Salon kosmetyczny nie robił paznokci.
Jestem prawdopodobnie najbardziej znana osobą jeśli chodzi o branżę konkursową. Uczestniczyłam w dziesiątkach konkursów i zdobyłam kilka tytułów mistrzowskich. Ciągle mam ochotę i oczekuję na więcej, zarówno w kraju jak i za granicą!
Po raz pierwszy zaczęłam używać Kinetics nazwa firmy paznokciowej po wygraniu kuponów na ich produkty w  zawodach w Birmingham i Edynburgu w 2008 roku. Złożyłam zamówienie i zakochałam się w ich produktach.. To zmotywowało mnie by stać Instruktorem Kinetics.

Byłam już instruktorem od jakiegoś czasu- Zaczęłam w 2000 roku w lokalnym collegu dla dorosłych, a następnie udałam się na kurs kosmetyczny i zapytałam czy mogę przeprowadzić kurs zdobienia paznokci, to był naturalny krok. Uwielbiam patrzeć jak moi studenci się rozwijają  i idą dalej, by stać się wspaniałymi stylistami paznokci.
Teraz moja praca jest różnorodna. Szkolę, robię paznokcie uczęszczam na zawody, również działam na sesjach zdjęciowych z makijażu i paznokci. Każdy dzień przynosi coś nowego.Nigdy się nie nudzę.
Zdecydowaliśmy się rozpocząć wprowadzanie czego się nauczyliśmy przez lata, aby dobrze to wykorzystać, w branży paznokciowej. Chcielibyśmy również, aby rozpocząć rywalizację bardziej międzynarodowo z nadzieją że nasi uczniowie zdobędą trofea również w kraju.
Postanowiliśmy uruchomić nasze pomysły na Facebooku, aby zobaczyć, z jakiego rodzaju odezwą się spotkany. Po zaledwie 6 miesiącach mieliśmy ponad tysiąc członków z całego świata.
https://www.facebook.com/Gemmalambertnails
Jesteś aktywna w konkursach paznokci, powiedz nam o swoich najważniejszych.
Zrobienie paznokci dla Vivianne Westwood w Londynie tydzień mody w 2008 roku, zrobienie sesji  zdjęciowej dla magazynu  Scratch w 2005 roku.
Dla tych którzy nie wiedzą:

Vivienne Westwood (ur. 8 kwietnia 1941) – brytyjska projektantka mody.Wywarła ogromny wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Pracowała razem ze swoim życiowym partnerem, menedżerem grupy Sex Pistols, Malcolmem McLarenem.
Jak opiszesz swój styl w kilku słowach:
Zabawne, kolorowe i indywidualne.
Skąd czerpiesz inspirację?
Wszędzie! Uwielbiam, kiedy sezonowe katalogi ubran przychodzą do mojej skrzynki na listy. Mogę zobaczyć  najbliższe kolory i wzory. Targi i czasopisma zawodowe są również dobrym natchnieniem, ale moim ulubionym na dzisiaj jest Facebook!
Jakie są Twoje ulubione produkty do paznokci?
Kinetics, Nfu.Oh, Odyssey, Entity, Nubar, EzFlow i La Femme.

Jaki wpływ sądzisz Internet będzie miał na paznokcie i ich stylizację?
Myślę, że to ma ogromny wpływ, technicy paznokci mogą zobaczyć wzory paznokci o wiele łatwiej  niż kiedyś, a także zadać  pytanie, w jaki sposób są one wykonane.
Jaka jest twoja rada dla początkujących stylistów paznokci?

Kiedy już ukończyłaś swój kurs dla początkujących stylistów, zrób następne kursy dla zaawansowanych. Tyle kursów ile tylko jesteś w stanie zrobić w ciągu roku. Nigdy nie przestań się uczyć.

Odwiedzaj targi, czytaj czasopisma branżowe aby być na bieżąco z nowymi trendami i produktami. Bierz udział w konkursach. Doświadczenie i cenne rady jurorów są bezcenne.

Gemma Lambert; 10x Mistrzyni w zdobieniu paznokci Wielka Brytania.
Międzynarodowa stylistka paznokci roku 2009.
Kirsty Lund; 9x mistrzyni w zdobieniu paznokci.
Ponad 50 międzynarodowych konkursów w Wielkiej Brytanii i ponad 20 lat doświadczenia w branży paznokciowej.

 

A na kim Ty się wzorujesz? Kto jest Twoim Idolem?
Zostaw komentarz na dole:)