Nie wiesz jaka ma być konsystencja akrylu po zmieszaniu z  liquidem??
Zobacz filmik Gemmy.

Dla nie anglojęzycznych pierwsza kulka akrylu jest zbyt sucha. Druga kulka zbyt mokra, trzecia kulka właściwa:) Wiele osób wyciera pędzel w kieliszku z liquidem o jego brzeg. Następnie nabiera kulkę akrylu po czym okazuje się że kulka jest zbyt sucha. Taka kulka się w ogóle nie błyszczy i w ogóle nie jest mokra.

Właściwe nabieranie akrylu: zamocz pędzel w liquidzie raz tylko przeciągnij pędzel po kieliszku z liquidem, i 3 razy zanurz pędzel w proszku tak jak na filmie. Czyli sama końcówka pędzla przeciągając ją po proszku w kierunku do siebie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=63nrGf2HggE[/youtube]

Jak nakładać akryl żeby zbudować paznokcia?
Podziel sobie paznokieć na 3 strefy:

Strefa 1 Wolny brzeg paznokcia – biała końcówka french.

Niewłaściwy sposób: to taki że jeśli jesteś początkująca ciągniesz biały akryl samą końcówką pędzla formując linię uśmiechu a resztę akrylu ciągniesz w dół, robiąc na paznokciu bałagan;)

Właściwy sposób jest taki: nabierz kulkę akrylu i odciśnij do chusteczki nadmiar liquidu. Konsystencja kulki taka jak na paznokciu na filmie. Po nałożeniu kulki wytrzyj pędzel w chusteczkę, trzymaj pędzel płasko. Wciąż używasz samego czubka pędzla formując uśmiech, natomiast wybrzuszenie pędzla gdy go trzymasz płasko rozprowadza cały akryl dookoła.

Następnie delikatnie bez pośpiechu ciągniesz cały akryl do tyłu tak jakby muskając cały czas płasko pędzlem. Następnie uformuj samą linię uśmiechu rozciągając ją pędzlem  nie pchając, przez co staje się gładka.

Następnie wybrzuszeniem pędzla, na płasko, przetrzyj całą końcówkę paznokcia na zewnątrz, delikatnie naciskając. I gotowe.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dzBCaJSinAs[/youtube]

Strefa 2 Czyli środek naszego paznokcia i strefa 3 miejsce przy wale około paznokciowym i skórkach. Obydwie te strefy wymagają innej aplikacji akrylu i innego ułożenia pędzla.

Nałóż kulkę akrylu na strefę 2 czyli środek paznokcia, wytrzyj pędzel w chusteczkę, i ważna rzecz zobacz na kąt położenia pędzla!! Jest troszkę wyższy niż przy formowaniu białej konćowki french w strefie 1. Nie jest całkiem płaski lecz troszkę wyższy.

I teraz samą końcówką pędzla( nie jego czubkiem ale końcówką czyli tak jakbyś sobie podzieliła pędzel na 3 równe części: pierwsza od strony trzonka, druga środkowa czyli ta najgrubsza czyli brzuszek pędzla, i trzecia aż do jego czubka) trzymając go dalej płasko pociągnij akryl w dół w stronę wolnego brzegu na zewnątrz.

Jak się przyjrzysz teraz kulce to tył kulki patrząc od strony skórek jest bardziej płaski niż jej strona frontowa z przodu paznokcia przy linii uśmiechu. Dlatego że właśnie w tym miejscu przy linii uśmiechu znajduje się punkt stresu na paznokciu, więc akrylu powinno być w tym miejscu więcej.

Kolejna kulka to już strefa trzecia przy skórkach i wale paznokciowym. Nałóż kulkę, wytrzyj pędzel w chusteczkę żeby pozbyć się nadmiaru liquidu i tutaj kąt pędzla jest jeszcze troszkę wyższy niż wcześniej przy strefie nr 2!!! I tutaj ważna rzecz!!! Sam ostry czubek pędzla znajduje się tuż za naszą kulką akrylu nie na niej. Pociągnij akryl w dół płaską końcówką pędzla. I znów ta sama zasada: tył kulki zaraz przy skórkach jest bardziej cienki niż jego przód który kończy się na równo z początkiem strefy 2. A więc akrylu przy skórkach jest mniej i ta część jest bardziej płaska niż przód kulki kończący się z początkiem strefy 2.

Gdyby zabrakło ci akrylu przy skórkach i musisz go dołożyć: Nałóż niewielką kuleczkę akrylu o tej samej konsystencji co wcześniej zaraz przy skórkach. I to samo: sam czubek pędzla wędruje za kulką akrylową z tyłu, i ciągniesz akryl w dół do wolnego brzegu paznokcia. Poczekaj minutę do dwóch i możesz użyć zaciskarki do paznokci żeby uformować ładny tunel paznokcia.

Zasada z zaciskarką: jeśli chcesz delikatnie lekko ścisnąć paznokieć użyj do tego przedniej części zaciskarki. Jeśli ci zależy na mocnym ściśnięciu tunelu użyj samego środka zaciskarki gdzie ścisk jest mocniejszy. Ale zwykle takiego mocnego ściśnięcia paznokcia używa się tylko do pokazów konkursowych. Następnie obrabiamy pilnikiem lekko paznokieć, nakładamy top coat czy nabłyszczacz i paznokieć gotowy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AQU4YUoz6AI[/youtube]

 

A tutaj już klasyczny  akrylowy french manicure

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ovgxcw2H7Ek[/youtube]

A  i zapomniałam że zamiast akrylu clear możesz użyć transparentnego różowego jak w filmiku powyżej. I tutaj Gemma używa jako pierwszej warstwy właśnie pudru kryjącego- maskującego typu cover.

Jak się przyjrzysz pierwsza kulka akrylu nakładana jest pędzlem odwrotnie czyli trzymasz pędzel od strony skórek i nakładasz tuż przy linii uśmiechu. Ciągnąc akryl do góry w kierunku skórek nie do wolnego brzegu. Przez co akrylu jest więcej przy linii uśmiechu gdzie znajduje się punkt stresu niż przy okolicy środkowej paznokcia tak zwana strefa 2. Ciągniesz akryl końcówką pędzla do góry w kierunku skórek a pędzel trzymasz płasko. Gdzie jak widzisz końcówka akrylowej kulki wyrównuje się z naturalnym paznokciem od strony skórek natomiast przy linii uśmiechu jest gruba.

Następnie już normalnie odwróconym pędzlem używając brzuszka pędzla płasko, lekko dociskaj akryl w dół. I bokiem pędzla uformuj linię uśmiechu. Przeciągasz bokiem pędzla linię uśmiechu, nie pchasz akrylu tylko głaszczesz linię uśmiechu.

Kolejna kulka akrylu strefa 3 przy skórkach. Nabierz kulkę ale już nie odciskasz pędzla z akrylową kulką w ręcznik jak wcześniej. Przez co konsystencja jest bardziej lejąca. Nałóż kulkę wytrzyj pędzel, i tak samo kąt nachylenia pędzla troszkę wyższy niż w strefie 2 ale wciąż płaski, i czubek pędzla za akrylową kulką nie na niej, i końcówką pędzla pociągnij akryl w dół kończąc na strefie 2 tak żeby strefa 2 i 3 się ze sobą połączyły, tak że akrylu przy skórkach jest najmniej.

Następnie nakładasz białą kulkę akrylu, odciskając pędzel z akrylową kulką w ręcznik. Nakładasz kulkę płasko pędzlem, wycierasz pędzel. Kąt pędzla płasko, formujesz linię uśmiechu.

Następnie płasko pędzlem ściągasz akryl z wolnego brzegu paznokcia na zewnątrz. I dociskasz delikatnie brzuszkiem pędzla akryl na całej powierzchni wolnego brzegu.

Kolejna kulka akrylu różowy transparentny czyli przeźroczysty. Kładziesz ją dokładnie na punkcie stresu czyli tuż za linią uśmiechu. Zasada trzymania pędzla taka sama jak przy strefie nr 2.

I kolejna kulka akrylu strefa 3. Zasada ta sama jak mówiłam wcześniej, kąt nachylenia pędzla trochę wyższy niż w strefie 2 a ostry czubek pędzla znajduje się tuż za akrylową kulką nie na niej. Na koniec traktujemy paznokieć zaciskarką, obrabiamy pilnikiem, nabłyszczamy i gotowe.

Ale się rozpisalam uuffff… Mam nadzieję że pomogłam ze zmaganiami z akrylem? I wszystko jasne;)