Stempelki inaczej niż zwykle

Mar 10, 2017 | Blog, ZDOBIENIA WZORKI

Nie przepadam za stemplami, może dlatego że dla mnie to zbyt proste? Kiedy używam stempli, robię to tylko po to, żeby posłużyły mi jako baza wyjściowa do dalszych zdobień. 

Do tej pory korzystałam ze stempli i płytek UBER, które maja głęboko wygrawerowane wzorki, więc zdobienie odbija się bez problemu. Od nich też mam matę do stempli i zdobień, która dobrze też się sprawuje w technice malowania farbkami akrylowymi One stroke.

Używam też oryginalnych lakierów konad 5 ml. Matę kupiłam u siebie w Londynie, a wy ją znajdziecie na dobrarada.com.pl
Oryginalne lakiery Konad są dosyć drogie, a tutaj macie tańszą alternatywę firmy I-nails.

Stempel w połączeniu z innymi technikami, to już coś. Filmik poniżej, to połączenie stempli z farbkami akrylowymi. Jeśli nie macie pomysłów na własnoręczne zdobienia, skorzystajcie ze stempli, ale je trochę zmodyfikujcie, na swój sposób.

ZDOBIENIE MOTYLE SKRZYDŁA

 

 

 

KILKA RAD OD PRAKTYCZNEJ STRONY

Produkty z których skorzystałam, możecie niedrogo znaleźć, klikając w zdjęcia, lub wchodząc na http://www.dobrarada.com.pl   Tam macie wszystko co jest potrzebne, do zdobienia paznokci stempelkami.

Mały stempel do zdobień z celownikiem, silikonowa gumeczka o średnicy 3.5 cm
Stempel posiada mięciutką żelową gumkę, dzięki czemu umożliwia odbicie bardzo szczegółowych wzorów. Dlatego też nie dociskajmy zbyt mocno stempla do blaszki, a wzorek odbijamy kołyszącym ruchem, z lewej strony na prawo lub odwrotnie. Bardzo dobrze sprawdza się w tak zwanych podwójnych zdobieniach.

Uwaga: stempla nie czyścimy zmywaczem. Mi taki nawyk pozostał, i czyszcząc płytkę automatycznie ręka z wacikiem idzie mi do czyszczenia stempla. Nie doczytałam na google, i pierwsze kilka razy w ruch poszedł zmywacz. Na szczęście nic się gumce nie stało ;) Czyśćcie stempelek samoprzylepną taśmą, może być taka szara do zaklejania paczek. Inaczej pod wpływem zmywacza zrobi wam się matowa i twarda, przez którą nic nie będzie widać, i będzie do wyrzucenia.

Ogromny stempel XXL o wymiarach 12x5cm, przeznaczony do precyzyjnego nanoszenia bardzo dużych wzorów, oraz całych motywów z płytek. Za pomocą tego stempla możecie z łatwością nanieść wzór na telefon, laptop oraz inne płaskie powierzchnie do zdobienia. Jeszcze go nie użyłam, ale zastanawiam się czy byłoby możliwe odbić nim wzorek na wszystkie 10 palców jednocześnie ;)

Płytka do stempli blaszka XXL, wykonana ze stali chirurgicznej – grawerowana laserowo.Wymiar płyty 21cm x 15cm. Wymiar każdego motywu to około 1.5 x 2 cm Co jest ważne,bo nie wszystkie płytki tak mają, że większość motywów jest symetryczna – do odbijania na paznokciach obu dłoni symetrycznie -tak jak przy efekcie lustra!

Płytki z wzorami wykonane z przeźroczystego tworzywa PLEXI o wymiarach 9.5 x 14.5 cm Odporne na działanie substancji chemicznych, np.: acetonu, zmywaczy. Grawerowane laserowo. Średnica płyty 7 cm. Próbowałam, fakt, mój aceton rozpuści tipsy, a płytki nie ruszy:) Poza tym jest lekka, i nie ma ostro zakończonych krawędzi. I ma głęboki grawer, więc wzorki nią odbijecie bez problemu.

 

Lakiery do zdobienia stempelkami firmy I-nails, duże pojemności 12 ml. Jak dla mnie o wiele za duże. Wystarczyło by spokojnie 5 ml. Dobrze napigmentowane. Uwaga: zabarwiają płytkę paznokcia i inne powierzchnie, więc nigdy nie stosujcie ich na goły paznokieć. Dość ciężko je zetrzeć z płytki zmywaczem do paznokci, bo lakier pozostaje w zagłębieniach wzorku. Mój zwykły zmywacz do paznokci sobie nie poradził. Dlatego ja używam czystego acetonu. Płytki są na niego odporne, a lakier schodzi raz dwa. Uwaga na pędzelek w buteleczkach. Może się odkształcić. Nie wpływa to oczywiście na sam lakier.


Różnica pomiędzy oryginalnymi lakierami konad, a lakierami I-nails, jest niewielka. W przypadku konad, mamy minimalnie więcej czasu na odbicie wzorku, gdyż lakiery są bardziej wodniste. Im bardziej wodnisty lakier, tym lepiej. I odwrotnie. Gęściejszy lakier nam szybciej zaschnie. Dotyczy to zwłaszcza małych drobnych wzorków, gdzie grawer jest niewielki.

Dobrze jest też sobie zabezpieczyć skórki, preparatem do ochrony skórek przed zabrudzeniem lakierem/hybrydą. Wystarczy nanieść preparat za pomocą załączonego pędzelka i odczekać aż zaschnie. Po zastygnięciu preparatu tworzy się powłoka o konsystencji gumy. Gdy zakończymy stylizację, można tą warstwę ochronną bardzo łatwo usunąć mechanicznie.

Albo specjalne gumowe naklejki ochronne na skórki typu PEEL OFF, wykonane z elastycznego tworzywa, dzięki czemu dopasowują się do kształtu paznokcia.

 

Co się nawdychałam acetonu to moje :)
Macie jakieś swoje pomysły na wykorzystanie stempli?

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ

POLECAM