Wcześniej chcąc zrobić zdjęcie kupowałam różne gadżety.
Mój pomysł na paznokciowe tło jest prosty, i zupełnie za darmo!!
Oto co wymyśliłam:

Wystarczy pójść do budowlanego i wybrać kilka sampli tapet:) Im większe tym lepiej, czyli mniej więcej metr na metr, bo wtedy przy położeniu nie będą wam się zwijać w rulon, i macie większe pole manewru:) Ja u siebie poszłam do Wilko, jest to sklep budowlany, i takie sample możecie sobie oderwać z całej rolki, zupełnie za darmo:)

Takie tła przydadzą się nie tylko na zdjęcia tipsów, ale na zdjęcia całej ręki. O wiele ładniej to wygląda, niż zwykłe zdjęcie, zrobione na stoliku manicure.

Kilka moich przykładowych zdjęć paznokci, zrobionych na szybko,
(klikajcie  w nie, a pokażą wam się w całej rozdzielczości)
i kilka zasad, które powinniście wziąć pod uwagę:

Nie tylko sama stylizacja na paznokciach jest ważna. Druga połowa sukcesu to jak zrobione jest zdjęcie, i jakie jest na nim tło. Jest to bardzo ważne. Nieumiejętnie dobrane tło potrafi zepsuć całe zdobienie. A liczy się pierwsze wrażenie i pierwsze 3 sekundy jak odbierzemy zdjęcie. Ważne jest to zwłaszcza wtedy, kiedy startujemy w różnego rodzaju paznokciowych konkursach, zwłaszcza tych do paznokciowych gazet.

Tło nie powinno przeszkadzać, ani przytłaczać paznokci. Pamiętajcie: tło jest dodatkiem do naszego paznokciowego zdobienia. I powinno być na drugim planie, inaczej wam przygasi całe zdobienie. Tutaj tło zajmuje  mniej więcej 1/3 zdjęcia. Reszta to paznokcie i ich zdobienie. Tam gdzie paznokcie tam niech tło pod nimi będzie jednolite.

Wybierając kolory tła, niech to będą kolory zbliżone do waszej paznokciowej stylizacji. Niech kolory się nie gryzą. Zdjęcie powinno być przyjemne dla oka a nie odrzucać kolorami.

Możecie do tapetowego tła dołożyć jakieś własne drobne dodatki. Ale niech to będą dodatki podobne strukturą. Tak jak w tym przypadku chociażby papierowa róża. Świetnie komponuje się w tło, nie zaburzając i nie przytłaczając zdobienia.

W zdjęciu powinna być widoczna przestrzeń. Zdjęcie powinno oddychać. Niech na zdjęciu nie będzie więcej jak 2-3 główne elementy. Czyli paznokcie, główne tło, i jeden tapetowy wzór, lub wasz własny dodatek. Unikajcie  tapet wypełnionych całym wzorem. Zdobienie się wtedy zgubi. Im większy wzór na tapecie tym lepiej.

Kombinujcie ze strukturą tapety. Niech zdjęcie jest przestrzenne. Wybierajcie tapety w kilku głównych uniwersalnych kolorach, czyli beże, brązy, fiolety, czerwienie itd. Jedna tapeta jeden kolor.

I to na tyle. A co wy wykorzystujecie do robienia zdjęć? Macie jakieś ciekawe pomysły?

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ

POLECAM