Jak ściągnąć lakier hybrydowy?? Nic prostszego:)
Wszystko co na ten temat powinnaś wiedzieć:

Przede wszystkim najważniejszy jest aceton. Zwykle używa się czystego acetonu, czyli Pure Acetone. Na początek wystarczy ci 125 ml. Ja swój kupiłam z Diamond Cosmetics czyli Semilac ;) 7,50 zł plus przesyłka. Możesz też spotkać płyny do usuwania hybryd bez acetonu. Ale trzeba się nieźle naszukać.

Aceton kosmetyczny – czysty – 500 ml

aceton do lakierow hybrydowych

Możesz użyć też takiego removera z lanoliną. Troszkę droższy bo 15 zł za 125 ml
SEMILAC® Remover – Płyn do usuwania lakieru hybrydowego z lanoliną – 125 ml

semilac remover do usuwania lakieru hybrydowego 125ml

Przybory do usuwania hybryd. Czyli waciki, folia, i coś czym usuniesz hybrydowy lakier typu radełko, patyczek z drzewa różanego itp. Pilnik lub kostka gradacja 240. Oraz Cleaner czyli odtłuszczacz, do przemycia pozostałości lakieru.

aceton-cleaner do lakierow hybrydowych

Od czego zaczynamy. Wacik nasączamy acetonem. Nie musi być dużo, aceton jest mocny i już same jego opary działają na hybrydę. Rada: użyj zwykłych wacików kosmetycznych i przetnij je na pół. Połóż przecięty wacik prostą stroną do wewnątrz, tak żeby owalna strona znalazła się od strony zewnętrznej palca. Owiń wacik wokół lakieru.

waciki lakier hybrydowy

Jak nakładać folię. Weź zwykłą folię spożywczą i potnij z niej nieduże prostokątne paski mniej więcej szerokości twojego palca. Następnie przyłóż folię do palca, zaczynając od samego brzegu folii, tak aby końcówka palca wyznaczała ci środek folii.

jak zawijac folie do sciagania hybryd

Mocno owiń palec, żeby folia okalała cały paznokieć i nie było luźnych miejsc.. Folia jest dosyć mocna, więc nie bój się jej naciągnąć. Aceton wyparowuje, jeśli folia jest zbyt luźna, aceton  może nie rozpuścić ci do końca hybrydy, albo będziesz musiała czekać dłużej.

folia do sciagania lakierow hybrydowych

Tak wygląda dobrze owinięty paznokieć. Jak widzisz druga połowa folii wystaje poza palec. Będziemy ją zaginać :)

jak zakladac folie do sciagania lakierow hybrydowych
Własnie w taki sposób. Pod spód palca.

folia-sciaganie lakierow hybrydowych

Wszystkie 5 palców zawinięte, i czekamy:)  Jak długo moczyć paznokcie w acetonie?? Kwestia sporna. Przede wszystkim zależy to od jakości hybrydy. Hybryda to lakiero żel i dobrej jakości powinna zejść już koło 2-3 minuty. Gorszej jakości hybrydy przypominają bardziej żele, które są bardziej oporne na działanie acetonu. Zdarza się tak że dziewczyny moczą paznokcie w acetonie nawet i 10 minut a hybryda ani rusz!!! I wtedy pozostaje piłowanie, często ze szkodą dla paznokciowej płytki.  Także nie oszczędzajcie na jakości hybryd, kupujcie ze znanych paznokciowych firm, żeby nie mieć później problemu ze ściągnięciem, i zniszczeniem płytki.

sciagamy hybrydy

Moja hybryda odeszła po 2-3 minutach :) Szybko co?? Aceton jest mocnym specyfikiem, także pilnujcie czasu namaczania. Często jest tak, że pod folią zachodzi reakcja chemiczna pomiędzy acetonem a hybrydą, co wiąże się z wydzielaniem ciepła, przez co mamy uczucie jakby coś grzało nam palce. Tak było w moim przypadku. Oznacza to że nie musimy długo czekać z namoczeniem hybrydy. Koniecznie sprawdźcie po minucie co się dzieje z paznokciem pod folią, i spróbujcie podważyć lakier patyczkiem lub radełkiem czy odchodzi już od paznokcia czy nie. Bo może okazać się że 2 minuty wystarczą, żeby zdjąć hybrydę, zamiast trzymać paznokcie pod folią 10 minut.

CZY ACETON NISZCZY PAZNOKCIE?? MIT!!! Aceton nie niszczy paznokci tylko wysusza. NISZCZY PAZNOKCIE NIEUMIEJĘTNE POSŁUGIWANIE SIĘ NIM. CZĘSTO WIĄŻE SIĘ TO Z PRZEKROCZENIEM CZASU NAMACZANIA, ZŁĄ JAKOŚCIĄ HYBRYDY, GDZIE TRZEBA SIĘ POSŁUŻYĆ PILNIKIEM ŻEBY ZDJĄĆ LAKIER.

lakier hybrydowy po acetonie

Tak powinna zejść hybryda. Teraz możemy posłużyć się radełkiem, lub drewnianym patyczkiem. Odsuwamy delikatnie lakier. Hybryda sama odchodzi od paznokcia, bez naruszenia płytki.

co potrzeba do sciagania hybryd

To co tutaj widać ten biały nalot, to nie płytka paznokciowa. To pozostałości base coat. czyli lakieru bazowego. Ma on inne właściwości niż hybrydowy lakier, dlatego inaczej reaguje na aceton.

paznokcie po sciagnieciu lakieru hybrydowewgo

Następnie tutaj możemy posłużyć się delikatnie pilnikiem o gradacji 240, lub kostka polerską, żeby nie przepiłować płytki, aby usunąć pozostałości bazy.

 

pilnik 240-240

Moja zużyta już kostka polerska, nie najlepszej zresztą jakości. Użyłam ją kilka razy i ooo…  lepsze są kostki, bloki białe, całe z pianki.

moja stara kostka polerska

Kiedy już usunęłyśmy pozostałości lakieru i base coat, przemywamy paznokcie cleanerem. Tutaj także cleaner 125 ml z Diamond Cosmetics, czyli firma kojarząca się z Semilac. Cena 7,60 zł plus przesyłka.

Nail Cleaner płyn do przemywania – PURE – 125 ml

cleaner co hybryd

Tak wyglądają paznokcie po przemyciu. Płytka nienaruszona, twarda i nie przepiłowana:) Teraz możecie wypolerować płytkę polerką, lub zostawić zmatowione paznokcie, jeśli chcecie nałożyć kolejną hybrydę.

czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie

Lub zrobić zwykły francuski manicure :)

zestaw do francuskiego manicure

Aceton wysusza. Warto więc sobie zaaplikować dobrą odżywkę na paznokcie, lub zrobić witaminową kurację kapsułkami. Ja tutaj używam witaminowych kapsułek z Rossmanna. Cena koło 5 złotych. 1 kapsułka na 2 stosowania. Możesz użyć pół kapsułki od razu aplikując na płytkę i skórki. Druga część na noc:)

odzywianie paznokci po hybrydach

Ja nałożyłam sobie kolejną hybrydę, tym razem pink sweetness z Mistero Milano nr 9461.

pink sweetness mistero milano

Paznokcie gotowe na kolejne 2 -3 tygodnie :)

pink sweetness mistero milano 9461