Słyszałyście o czymś takim?
Bo ja pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

anty UV rekawiczki

Rękawiczki chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym.  Faktor UPF czyli tzw.Ultraviolet Protection Factor ≥ 50 oznacza, że tkanina, z jakiej je wykonano, odbija i pochłania promienie UV w 97 procentach. Rękawiczki anty UV przeznaczone są szczególnie dla osób z bardzo wrażliwą, zniszczoną, podrażnioną skórą dłoni. Jedna para kosztuje koło 20zł.
rekawiczki anty UV
Żarówki UV właściwie prawie w ogóle nie emitują promieniowania UVB lub UVC. Emitują trochę UVA-2, a w głównej mierze – promieniowanie UVA-1. Promieniowanie UVA-1 jest najmniej rumieniotwórczą (poparzenia) i fotokancerogenną (rakotwórczą) częścią spektrum ultrafioletowego. Podczas prowadzenia samochodu lub chociażby trzymania telefonu komórkowego w trakcie rozmowy w słoneczny dzień, nasze dłonie są bardziej narażone na promieniowanie UV z naturalnych lub sztucznych źródeł niż w wyniku stosowania lamp do stylizacji paznokci UV.
Kilka niezależnych naukowców z USA specjalizujących się w branży stylizacji paznokci  przeanalizowało promieniowanie UVA i UVB pochodzące z najpopularniejszych na rynku lamp i z naturalnego światła słonecznego.W teście sprawdzano czy istnieje uzasadnione ryzyko wystąpienia chorób skóry lub oczu podczas usługi stylizacji paznokci. Laboratorium przedstawiło wnioski, że ryzyko zachorowania na raka skóry spowodowanego promieniowaniem emitowanym przez lampy jest bardzo małe.
Główny wniosek płynący z ich raportu jest taki, że lampy  UV do stylizacji paznokci emitują mniej światła UVB (powodującego oparzenia i nowotwory skóry) niż naturalne światło słoneczne.
Faktem jest że promieniowanie UV-A  uszkadza włókna kolagenowe w skórze, co przyspiesza procesy starzenia ale dotyczy do długotrwałej ekspozycji na duże dawki promieniowania.
Myślicie że warto??