Odpowiednio dobrane ozdoby to jedna trzecia sukcesu ;)

Czym więc zdobić? Rzecz gustu? Nie wszystko złoto co się świeci? ;)

Wszystko zależy też na czym pracujesz. Bo inaczej się zatapia ozdoby w żel a inaczej w akryl.
Brokat do paznokci zwykle wykonany z bardzo cienkiej foli poliestrowej. Znakomicie błyszczy zatopiony w żelu i akrylu.

Żwirek znakomicie wygląda zatopiony w żelu clear i akrylu. Średnica ziarenek to około 0,3mm lub 1mm

ozdoby do paznokci wykonane z plastycznej masy Fimo . Nie tracą swojego wzoru podczas przypiłowania, gdyż wzór jest całością ozdoby.
świetnie wyglądają zatopione w żelu i akrylu. Zwykle mają średnice od 3 do 4mm, i niecały 1mm grubości. ozdoby nakładamy na lepką jeszcze warstwę akrylu lub nieutwardzoną warstwę żelu , potem kolejna warstwę aż do całego zakrycia ozdób.

Suszone liście, kwiatki w postaci płatków a nawet gałązek, dają bardzo ciekawy efekt jeśli zatopione są w bezbarwnym lub opalizującym lakierze żelu czy akrylu. Zwykle stosowane są razem z cyrkoniami lub brokatem i nakładamy je na wolny brzeg paznokcia.

Jeżeli chcemy zatopić dosyć grube ozdoby tzw. Donaty czy cyrkonie acrylowe wybieramy takie zdobienie, by donaty znalazły się na środku paznokcia – tam gdzie jego grubość jest największa.. wtedy mamy pewność że nie będzie nam nigdzie haczył i nam szybko nie odleci. Jeśli chodzi o cekiny najlepiej kupić szlifowane swarovskiego nie matowieją i przepięknie odbijają światło. Cyrkonie przyklejamy na klej do tipsów, na nie wyschniętą jeszcze kuleczkę akrylu lub żelu nabłyszczającego przed utwardzeniem.

Materiały siatkowe oraz pajęczynki – zwykle grubość około 0,4mm. możemy je nałożyć na świeżo polakierowane paznokcie, a także umieścić w żelu lub akrylu. Są bardzo plastyczne, więc można tworzyć z nich fantazyjne kształty. Chociaż uwaga na podróbki które pod wpływem nałożenia na nie żelu mogą się odbarwiać puszczać kolor itp. lub po prostu są zbyt sztywne i twarde.Możemy się nimi  posłużyć również do odciskania wzorów w nieutwardzonym akrylu.

Ozdoby materiałowe np. w kształcie kwiatuszków do zdobienia paznokci. Znakomicie błyszczą zatopione w żelu i akrylu.

Pazłotko wykonane jest z bardzo cieniutkiej folii dzięki czemu dopasowanie jej do kształtu paznokcia jest bardzo proste.

Pigmenty perłowe czyli masa perłowa  w postaci pudrowej.Miesza się ją z lakierami, żelami (tworząc kolorowy żel), akrylami (tworząc kolorowy akryl).

Macica perłowa czyli  samoprzylepna folia do zdobienia paznokci idealna do zatapiania w żel lub akryl.
Z folii wycina się bądź odłamuje dowolne wzory, a następnie przykleja na paznokieć.

Muszla kruszona to pokruszona naturalna masa perłowa dostępna w wielu kolorach.

Koronki – w kolorze białym ecrue lub różowym idealnie nadają się do stylizacji ślubnych lub białego french-a. Ze względu na swa miękką fakturę można je przykrawać w różne kształty.grubości zwykle około 0,4mm.

Hologramy – o kształcie kwadratów lub sześciokątów.. delikatne i cienkie, pięknie komponują się z paznokciem, a ponadto dodają mu blasku.

Szablony ze wzorkami – idealne dla osób, które nie mają zdolności manualnych i którym szybko zależy na czasie, wystarczy bowiem nakleić szablon, pomalować go, oderwać i wzorek gotowy. :)

Kolczyki – to alternatywna forma zdobienia paznokci dla kobiet z charakterrrem ;) i przeznaczona dla pań o długich i mocnych paznokciach..

Otwór w płytce wywiercamy tuż przy brzegu paznokcia. Potem lakierujemy, czekamy aż wyschnie, usuwamy lakier z otworu i zakładamy kolczyk.

Warto kupować ozdoby sprawdzonych firm które są na rynku. Unikniemy przy tym niespodzianek i nieprzyjemności z odbarwianiem itp

A z którymi ozdobami wam się najlepiej pracuje? ;)