Nie tak dawno miałam ochotę na seledynowy odcień na paznokciach lakier w kolorze groszek z racji tego że jest lato:) więc wszystkie pastelowe kolory u mnie poprzez seledyn pomarańcz są teraz w modzie:) Nie jest najwyższej jakości ale kolor cuuudny:)

sinfulcolors profesional

Nałożyłam bazę pod lakier, zwykle stosuję bezbarwną odżywkę do paznokci i nałożyłam lakier. Wytrzymał mi 3 dni po czym zaczął odpryskiwać. Więc oczywiście zmywacz do paznokci dość mocny bo do zmywania hybryd ale bez acetonu w ruch. Lookam na moją płytkę a ona odbarwiła się na lekko seledynowy odcień:( Pomimo nałożenia podkładu. Dobrze że nie na żółto bo bym wyglądała jak nałogowa palaczka papierosów;) Lekki odcień seledynu  jest i co teraz? Bloczki polerskie trochę pomogły ale nie chcę sobie zedrzeć płytki.

przebarwione paznokcie

A że nie mam czasu kombinować i siedzieć, nałożyłam na paznokcie znów moją 5 dniową bezbarwną odżywkę i tak łażę. Może po zmyciu odżywki za parę dni odcień zejdzie z odżywką nie wiem. mam nadzieję że tak:)

A jak nie to w ruch pójdzie cytryna, pasta wybielająca do zębów, może woda utleniona? Aaa cooo ;). Dawki uderzeniowej czyli papki z sody oczyszczonej soku z cytryny i oliwy nie polecam i próbować nie będę !! ;)

Ostatnio natknęłam się na odżywkę wybielającą i wyrównującą płytkę paznokci z Eveline Nail therapy. Około 10-11 zł więc nie taka droga. Więc pewno ją zamówię jak będę teraz w Polsce. Warto mieć coś takiego w zanadrzu:)

NAIL-THERAPY-odzywka-wybielajaca

Z opisu wynika że: Odżywka wybielająco-wyrównująca, dzięki zawartości wyciągu z cytryny oraz filtrów UV, rozjaśnia paznokcie i likwiduje wszelkie przebarwienia powstałe wskutek przesuszenia płytki lub długotrwałego stosowania kolorowych emalii. Używana jako baza pod lakier tworzy warstwę ochronną, zabezpieczającą naturalną płytkę paznokcia przed ponownym żółknięciem. Przedłuża trwałość lakieru, zapobiega jego odpryskiwaniu i ułatwia jego późniejsze zmywanie. Szczególnie polecana do stosowania pod ciemne i brokatowe emalie. Odżywka nadaje paznokciom delikatną, mleczną barwę i sprawia, że są one zadbane i zdrowe. Po 10-dniowej kuracji szare, żółte, matowe paznokcie nabierają pięknego blasku. Są odmłodzone i lśniące.

W celu pozbycia się przebarwień nakładać codziennie 1-2 warstwy preparatu na suche i czyste paznokcie. Po 2 dniach należy zmyć nałożone warstwy i ponownie rozpocząć czynność nakładania 1-2 warstw. Zabieg należy stosować do momentu uzyskania białych, gładkich i lśniących paznokci, nie krócej jednak niż przez 10 kolejnych dni. Dla zabezpieczenia paznokci przed przebarwieniami stosować jako bazę przy każdym malowaniu paznokci ulubionym kolorowym lakierem.

Specyfików takowych na naszym rynku jest pewno mnóstwo. A wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na przebarwione paznokcie?

Reasumując: Pasty wybielającej nie sprawdzałam i raczej nie będę, sody na pewno też nie. Pozostaje cytryna chociaż słyszałam opinie że przy dłuższym stosowaniu paznokcie stają się kruche i podatniejsze na uszkodzenia bo cytryna zmiękcza płytkę paznokcia. No i na pewno lakier UV też się przyda.Po za tym nie warto katować paznokci jakimiś cięższymi wybielaczami, chemikaliami – już lepiej pozwolić aż naturalna płytka sama nam odrośnie.