Chodz tutaj o 2 Panie.
AMY BECKER i TAMMY TAYLOR.

Amy Becker Tammy Taylor

Paznokcie zrobione w 7 min od początku do końca możesz zobaczyć na filmiku poniżej. Wersja angielska. Dla nie anglo języcznych już tłumaczę: W Pasadenie w Kalifornii 21 kwietnia Amy Becker z Milwaukee  (gdziekolwiek to jest), w 2013 roku zdobyła mistrzowski tytuł w najszybciej zrobionych akrylowych paznokciach na świecie, i jej rekord wynosi 7 minut i 56 sek.

amy becker record guinessa

Użyła do tego specjalnie zaprojektowanych przez siebie klipsów do paznokci, oraz posłużyła się metodą Dual system, czyli formami QNS o których wspominałam wcześniej. W pierwszej połowie filmu właśnie o tym mówi natomiast w drugiej połowie możesz już zobaczyć na własne oczy jak takie paznokcie wykonać.

Normalnie na takie zawodowe paznokcie na formach potrzeba minimum 15 do 20 min. Czyli około 90 sek na palec. Natomiast żeby było szybciej Emmy musiała znaleźć sposób na to żeby akryl szybciej się związał i schnął poprzez podgrzewanie go suszarką, gdzie dało jej to czas pomiędzy 9 a 10 min.

Startując we wcześniejszych zawodach Amy pracowała na zwykłych formach gdzie musiała normalnie opracowywać paznokcie. Dopiero w 2013 roku zdecydowała się na użycie form QNS co dało jej znaczną przewagę nad rywalkami. Jej modelką była Azumi Kanene która przyleciała aż z Hawajów.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aI8_sGy5qJE&feature=em-subs_digest-vrecs[/youtube]

W takiego typu zawodach gdzie wykonujemy białą końcówkę french nie chodzi o perfekcyjnie zrobioną linię uśmiechu i perfekcyjnie zrobione paznokcie. Chodzi o czas. Czasami technika wykonania takich paznokci jest dowolna, a generalnie chodzi o efekt.  Paznokcie powinny być gładkie ale nie koniecznie już całkowicie błyszczące i powinny być zrobione na formie. Nie wolno używać tipsów. O tych zasadach poniżej w filmiku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ywMdZ8PB0fg[/youtube]

Jeśli chodzi o wcześniejszy rekord Guinessa na formie który wynosił 12 min i 35 sek.  najlepsza okazała się w tym Tammy Taylor. Utrzymywała go przez ponad 25 lat. Nikt nie okazał się od niej lepszy aż do roku 2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Od529Bla3rM[/youtube]

Dla tych co nie znają Tammy Tailor. Pierwszą paznokciową licencję zrobiła kiedy miała 18 lat. A paznokcie są jej pasją od ponad 32 lat. Uczy i szkoli na całym świecie. Jej kanał z ponad 150 paznokciowymi filmikami możesz także znaleść na youtube.

Podsumowując: 90 sek na palec to jest dopiero coś!!! Wyobrażacie sobie jak każda sekunda musi być bezcenna i zaplanowana. Każdy ruch? Nie ma miejsca i czasu na pomyłki. Nie wiem jak długo trzeba ćwiczyć żeby osiągnąć taki wynik. I trzeba mieć dobrą modelkę, która będzie odpowiednio współpracować. Cóż za opanowanie. Nie ma mowy o drżących rękach. Ja bym chyba tam umarła albo dostała zawału ze stresu;) Nie nadawała bym się chyba nawet na modelkę ;)

A wy co myślicie o takich lub podobnych zawodach?
Uczestniczyłybyście w czymś takim?
Jednak to prestiż co nie? Dopiero było by się czymś chwalić!!! ;)
A pro po jaki jest wasz czas robienia paznokci? ;)
Mi na pewno do AMY i TAMMY daleko:)