Najczęstsze problemy w zdobieniach metodą konad. Część pierwsza.

Zdarza się że jeśli kupimy jakiś tańszy zestaw innej firmy to niestety nożyk do zbierania farby z płytki i stempel mogą nie być za dobrej jakości .Nożyk przez to ze jest z miękkiego materiału wbija się za mocno w żłobienia i zbiera za dużo farby, przez to wzorek na stempelku nie odbija się bo nie ma z czego ;) po zebraniu nadmiaru lakieru z płytki w zagłębieniu wzorku NIE POZOSTAJE już nic!!

Powiem tak: przy wzorach , które są wyraziste takie jak np. panterka itp. nie ma z tym większego problemu , ale przy małych delikatnych wzorkach trzeba uważać – dlatego lepiej do tego celu zakupić sobie oryginalny podstawowy secik z Konada czyli nożyk, stempel i płytka..

Zdarza się że lakier nawierzchniowy/utwardzacz rozmazuje wzorek. Dlaczego.
Nie każdy lakier nawierzchniowy jest jednakowo dobry, gdyż różne firmy mają różny skład chemiczny Ja już próbowałam różnych
Firma konad w swojej ofercie tez posiada odpowiedniego rodzaju lakiery i utwardzacze. (przezroczyste, z połyskiem i brokatem) które są dostępne tutaj:

lakiery i utwardzacze

Poza tym bardzo wiele zależy od techniki nakładania:
top coat należy nakładać delikatnie, jednym ruchem, nie poprawiać i nie wracać “pod włos ” używając do tego jednej za to większej kropli lakieru nawierzchniowego, lub…
Inna metoda:
Po owzorkowaniu paznokci zamaczamy je na kilka sekund w miseczce z lodowatą wodą, odsączamy delikatnie wilgoć z paznokci i wtedy szybko nakładamy nawierzchniowy lakier zgodnie z instrukcją podaną powyżej.
Ma to związek ze składem chemicznym lakieru, który bazuje na frakcjach silikonowych, a wiązania silikonowe “ściągają się do siebie – wzmacniają strukturę” pod wpływem niskiej temperatury.

Inną sprawą jest, że..
Konad bardzo się dobrze trzyma pod żelem. Nie powinien się rozpływać!!

Ja robię tak:
Jeśli wzorek nie jest duży można zrobić tak: najpierw przejechać lekko pędzelkiem z lakierem tylko sam wzorek. Poczekać aż wyschnie, i wtedy spokojnie pomalować cały paznokieć.