Widziałyście takie cudo?? !!

UberChicBeauty w skrócie UC beauty, to firma ze Stanów Zjednoczonych, która podobnie jak Konad, specjalizuje się w stempelkach :) Możecie u nich kupić zarówno tabliczki do stempli, jak i same stempelki.

UberChicBeauty -mata do stemli konad

Otóż wynaleźli oni coś takiego  jak silikonowa mata do stempli. Jeśli będziecie szukać coś na jej temat np. youtube, wpisujcie Uber mat, i wam wyskoczy:)

mata do stempli konad - duza

Taka silikonowa mata ma wszechstronne zastosowanie. Będzie wam chronić stolik przed zabrudzeniami od lakierów i farbek. Można ją łatwo wyczyścić. Jest odporna na aceton i zmywacz do paznokci, więc spokojnie pozbędziecie się wszelkich zabrudzeń.

I możecie testować na niej praktycznie wszystko, poczynając od farbek na lakierach kończąc:)

silikonowa mata do paznokci

Mata jest bardzo elastyczna. Nawet po zgnieceniu wraca do swoich kształtów:)

elastyczna mata do stempli konad

Jest dostępna w dwóch rozmiarach: duża  biała 40 cm na 30 cm zdjęcie powyżej,  i mała 22 cm na 20 cm, w dwóch kolorach: białym i czarnym.

mata do stempli konad mala - biala

mata do stempli konad-mala czarna

Spodobało mi się że mata ma już narysowany kształt paznokci:) Czegoś takiego szukałam. Wcześniej drukowałam je sobie na kartkach papieru żeby ćwiczyć :)

Na filmiku wyżej możecie zobaczyć  tak zwany reverse stamping. Czyli odwrócone stemplowanie, dosyć popularne, jeśli malujecie sobie paznokcie zwykłymi lakierami :)

W skrócie jak taki revers stamping, czyli naklajkę na paznokcie zrobić:

Miejsce paznokcia pokrywamy lakierem, może być bezbarwny lub kolorowy. Czekamy aż wyschnie. Na wyschniętą powierzchnię odbijamy normalnie stempel z jeszcze nie wyschniętym wzorkiem.

mata do stempli konad

Wygląda to tak:

reverse stamp-odwrocone stemple konad

Jeśli odbiłyśmy stempel na już kolorowe tak jak wcześniej niebieskie tło, to jak tylko wyschnie, możemy od razu ją przykleić na paznokieć.

Jeśli użyłyśmy bezbarwnego tła, naklejkę możemy pomalować innymi kolorami. Pamiętając aby poprzednia warstwa była sucha.

jak zrobic naklejki konad

 

Kiedy naklejka nam już wyschnie, odrywamy ją od maty, używając pęsety, drewnianego patyczka, lub zginając matę palcami, wtedy naklejka sama nam odejdzie od brzegów.

jak zrobic naklejki na paznokcie

Bierzemy pęsetę, i delikatnie dopasowujemy naklejkę do powierzchni naszego paznokcia. Kładąc naklejkę pomalowaną stroną do dołu.

naklejki na paznokcie

Dociskamy po brzegach, i wyrównujemy powierzchnię, żeby nie było pod spodem powietrza np. za pomocą jednorazowego patyczka do uszów :) Wystające brzegi naklejki możemy obciąć nożyczkami.

Pokrywamy lakierem nawierzchniowym bezbarwnym, czyli Top coat.

Gdy lakier nam wyschnie, czyścimy okolice skórek zwykłym zmywaczem do paznokci, używając pędzelka, lub jednorazowego patyczka do uszu. I gotowe :)

stemple konad

 

Ja już ją zamówiłam dużą z ebay, bo małej nie znalazłam u siebie w UK :)  Przydały by mi się obydwie biała i czarna. Ach.. nie można mieć wszystkiego ;) A wykorzystam ją do moich szkoleń z farbek one stroke, i ćwiczenie wzorków :)

Jak tylko silikonowa mata do paznokci dojdzie, foto i video relacja na moim blogu, oczywiście z ćwiczenia wzorków i one stroke :)