Malujemy paznokciowe ornamenty. Linery i facebookowy workshop online

Sty 18, 2018 | Blog, Pędzle, ZDOBIENIA WZORKI

Macie jedyną okazję nauczyć się ornamentowych paznokciowych zdobień,
i poćwiczyć razem ze mną , zapraszam na:

Paznokciowy Workshop on-line. Ćwiczymy ornamenty.

A tym czasem, porozmawiajmy sobie o pędzlach, które najlepiej  sprawdzą się do ornamentowych zdobień paznokci za pomocą żeli nail art, czyli tzw. stripery. Striper czyli liner. Albo inaczej pędzelek igiełka. I żeby mieć full wypas, koniecznie musicie wypróbować 3 długości pędzli. A więc: całkiem krótkie o długości włosia 4 mm. Poprzez  średnie czyli długość  7mm, i takie są najbardziej uniwersalne. Kończąc na długich liniach zdobień, czyli długość włosia pędzla 12 mm. Oczywiście sa i linery dłuższe. Ale podaję wam najbardziej popularne i uniwersalne rozmiary.

zdobienie paznokci_ornamenty

Zaczynamy od firmy Semilac i ich pędzli do zdobień nail art. z naturalnego wysokiej jakości włosia Kolińsky, które jest niezwykle wytrzymałe i odporne na czyszczenie wszelkiego rodzaju cleanerami.Gdy odpowiednio o nie, będą cieszyć się doskonałą sprężystością nawet przy intensywnym użytkowaniu.

A więc począwszy on najcieńszego pędzelka, bo takie najlepiej się sprawdzają w zdobieniu żelami, jedziemy  w górę:

Semilac pędzel Nail Art Brush N 000-1 Najcieńszy i najkrótszy pędzelek jaki znam. Jeśli dopiero co zaczynacie swoją przygodę z paznokciowymi zdobieniami, warto go mieć w swoich paznokciowych kuluarach.
Długość włosia : 4 mm
Kształt pędzelka : oval

Semilac pędzel Nail Art Brush N 000-2 Przeznaczony do zdobień i szkicu. Wykonuje cienkie i precyzyjne linie. Idealny do pracy z  lakierami hybrydowymi, i żelami typu nail art. Jest to najbardziej uniwersalny pędzel, ponieważ nie jest ani za krótki ani za długi. Więc damy nim radę w większości zdobień.

Długość włosia : 7 mm
Kształt pędzelka : oval

Semilac pędzel Nail Art Brush N 000-3 Pędzel o najdłuższym i najcieńszym włosiu do zdobień. Przeznaczony do wykonywania długich i cienkich linii, prawie jak włos. I ten warto mieć, jeśli zależy wam na długich prostych precyzyjnych paznokciowych liniach. Wiadomo że linię prostą wcale nie tak łatwo namalować.
Długość włosia : 12 mm
Kształt pędzelka : oval

Kolejne linery Semilac w tej kategorii  żelowych zdobień ornamentowych, to już  stripery, których włosie jest troszeczkę grubsze, ale nie tak bardzo żeby nie nadawały się do paznokciowych zdobień. Linery długością nie różnią się od poprzednich trzech numerów pędzli. A więc rozmiary standardowe.

Semilac pędzel Nail Art Brush N 00-1 Cienkie i najkrótsze włosie  jakie stosuje się w zdobnictwie paznokci.  Krótszego chyba nie ma. Ja przynajmniej nie znalazłam. 4 mm to naprawde niewiele. Za to świetnie można nimi robic prezycyjne wzorki, zwłaszcza akrylowymi farbkami. Pędzle szczególnie polecany dla osób początkujących, które dopiero zaczynaja przygodę z nail art, czyli zdobieniem paznokci.
Długość włosia : 4 mm
Kształt pędzelka : oval

Semilac pędzel Nail Art Brush N 00-2 Posiada cienkie i ułożone w szpic włosie. Najbardziej uniwersalna długość pędzla. Jeśli nie wiecie na który rozmiar pędzla się zdecydować to wybierzcie właśnie 7mm.
Długość włosia : 7 mm
Kształt pędzelka : oval

Semilac pędzel Nail Art Brush N 00-3 Przeznaczony do zdobień i szkicu. Wykonuje cienkie i precyzyjne linie. Więc świetnie nada sie do malowania  wszelkiego rodzaju konturów, zarówno farbkami akrylowymi, lakierami hybrydowymi, czy żelami do zdobień
Długość włosia : 12 mm
Kształt pędzelka : oval

I ostatnia kategoria linerów Semilac, to ta z jednym zerem. Włosie pędzla jeszcze troszkę grubsze od poprzednich, ale wciąż sa to linery.

Semilac pędzel Nail Art Brush N 0-1 Przeznaczony jest do wykonywania szkiców i wypełnień kolorem drobnych elementów zdobień. Ten pędzel świetnie nada się nie tylko do farbek akrylowych, ale również do akwareli, rozmazywania konturów i własnie wypełnienia.
Długość włosia : 4 mm
Kształt pędzelka : oval

Kolejny pędzelek godny uwagi to sklep online Splendore. I to jest pędzelek nad którym warto się zastanowić.

Praktyczny dwustronny Pędzelek z Cyrkoniami nr2 do Żelu i Zdobień. Czyli pędzelek typu kompakt 2 w 1. A więc 2 pędzelki w cenie jednego.  Z jednej strony macie żelowy pędzelek rozmiar nr. 4, a z drugiej cieniutki liner o długości włosia 10 mm. Włosie obu pędzelków jest w 100% naturalne i pochodzi z kuny czerwonej. Kiedy kończymy stylizację oba pędzelki chronione są przez pięknie wykonane skuwki z miłymi dla oka wzorami wykonanymi z cekinów. Wnętrze rączki wypełnione jest cyrkoniami o szlifie podobnym do tych Swarovskiego. Długość całego pędzla to: 19,5cm

I kończymy na kompletach pędzli do paznokciowego nailart.

Najtańsza chyba opcja pędzelków typu liner do zdobienia paznokci, także splendore, godna polecenia to komplet – 2 sztuki. A więc Top Choice Pędzelki do zdobienia paznokci

A jeśli jeszcze wam mało pędzelków, to  komplet 4 pędzelków z syntetycznego włosia, a więc 3 linery i jeden pędzel do żelu, firmy Active, czyli ta sama firma która ma w swojej ofercie lampy na stoliki manicure, będą dla was w sam raz.  Jest to komplet pędzli do wykonywania zdobień z wykorzystaniem żeli kolorowych. To co wam się przyda to na pewno linery. Aczkolwiek ja jednak wolę naturalne włosie, które jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju ruchy ręką.

No i coś co by się przydało do przechowywania pędzelków, aby służyły nam jak najdłużej, i aby z linerów które mają włosie pędzla zakończone w szpic, nie zrobiła się miotełka.   Neonail Stojak Na Pędzelki 1 szt.

A wy jak przechowujecie swoje pędzle?
Macie swoje ulubione pędzelki do ornamentowych zdobień paznokci?

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ