KOCHANI NA POCZĄTEK OGROMNA PROŚBA !!!

SZANUJMY SIEBIE NAWZAJEM I WŁASNĄ PRACĘ  I CZAS.
PISZCIE KOMENTARZE WE WŁAŚCIWYCH TEMATACH.
JEŚLI CHCECIE ABY BLOG BYŁ CZYTELNY DLA WAS DBAJCIE O NIEGO !!!

Robi się bałagan na blogu. Jakbyś się czuła gdy wchodzisz na czyjegoś bloga, a tam groch z kapustą?? Wszystko pomieszane i poplątane razem. Raz że źle się czyta, dwa trudno coś znaleźć w konkretnym temacie. A ja mam potem mnóstwo roboty żeby to korygować i przenosić we właściwe miejsce, a naprawdę nie mam na to czasu. W zeszłym roku byłam dla was pobłażliwa :)

W tym roku koniec. KOMENTARZ ZOSTAWIONY W NIEWŁAŚCIWYM MIEJSCU BĘDZIE USUWANY BEZ ODPOWIEDZI !!! Także za nim dodacie komentarz zadajcie sobie trochę trudu i przeczytajcie czego dotyczy temat postu. Z prawej strony bloga u góry macie takie magiczne okienko SZUKAJ. Lub z prawej strony sidebar z poszczególnymi tematami. Bardzo często powtarzacie się z pytaniami, a to oznacza że nie czytacie wcześniejszych komentarzy, które na wasz problem odpowiadają.

KONIEC OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH :)

Jeśli dobrze wykonasz manicure hybrydowy powinien ci wytrzymać w stanie idealnym bite 2 tygodnie lub dłużej w zależności od firmy, dopóki go sama nie ściągniesz. Tutaj mój 2 tygodniowy odrost. A robiłam wszystko. Mycie sprzątanie pranie gotowania bez rękawiczek na święta:)

dobrze zrobiony manicure hybrydowy

Najczęstsze pytania które mi zadajecie odnośnie lakierów hybrydowych.

Hej, zaczynam dopiero swoją przygodę z hybrydami i mam jeden problem, a mianowicie po utwardzeniu topu w lampie i przemyciu go cleanerem, lakier na paznokciach zaczyna się robić matowy. Czy wiesz jaki może być tego powód?

Są 2 rodzaje top coat. Te które wymagają przemywania i te które go nie wymagają:)

Jeśli twój lakier nawierzchniowy wymaga przemywania to: po utwardzeniu go w lampie (2 minuty lampa UV 36 watt, i minuta lampa 26 watt LED), odczekaj minutę zanim go przemyjesz. pozwól lakierowi “odpocząć” to znaczy daj mu minutę czasu aby się spolimeryzował do końca. Ale trudne słowo do wymówienia ;)

Druga opcja jest taka, że używasz niewłaściwego cleanera. Może być tak że twój cleaner jest nieadekwatny do hybryd. Dlatego najlepiej lakiery i cleaner kupować jednej i tej samej firmy. Każda firma ma inny skład cleanera. Może się okazać że twój cleaner jest za mocny jak na twój top coat jak np.ten poniżej. Kliknij w obrazek a pzreniesie cię do sklepu.  Może na przykład mieć w swym składzie za dużo acetonu, przez co twój top coat może stać się po przemyciu matowy. Pamiętaj że hybrydy ściągamy acetonem, stąd taka reakcja.

cleaner-premium-i-nails-supermocny-600ml-bezzapachowy-clear.2

I kolejna opcja to lampa. Być może świetlówki potrzebują wymiany na nowe, i nie utwardzają już tak top coatu jak na początku. Top coat zawsze różni się swoim składem od kolorowych lakierów hybrydowych, i zawsze będzie potrzebować do utwardzenia więcej czasu niż lakiery kolorowe, oraz mocnych lamp. Jeśli masz za słabą lampę, lub zużyte świetlówki ( zawsze rekomenduję lampa UV 36 watt, lub LED przynajmniej 24 watt a najlepiej mocniejsza 36 watt ) nie utwardzi ci lakierów a zwłaszcza topcoat-u do końca. Efekt po przemyciu może być ten sam: matowy top coat.

Mam takie pytanie – czemu hybrydy odpryskują mi i odchodzą płatami po 2-3 dniach. Dodam jeszcze że używam bazy i topu chiodo.

czemu hybrydy odpryskuja

Jest kilka opcji:

Jakość lakierów czyli firma. Jeśli kupiłaś lakier firmy krzak za 4 złote, nie dziw się że masz z nim problemy, i tu nawet primer ci nie pomoże.
Za dobrą firmą idzie jakość. Lepiej kupić jeden lakier dobrej renomowanej firmy i cieszyć się długością użytkowania, niż kupić pięć noszonych kilka dni. Dotyczy to zwłaszcza jakości base coat czyli bazy, na której wszystko się trzyma.

Najlepiej kupować lakiery bazę i nabłyszczacz tej samej firmy.  Jeśli masz produkty różnych firm, mogą nie współgrać ze sobą. Efekt może być taki że lakier nie będzie się trzymać i po kilku dniach odpadnie.

Co do firmy CHIODO z tego co się orientuję mają 2 wersje produktów. Starsza CHIODO i nowsza ulepszona CHIODO PRO. Są to dobre lakiery w przystępnej cenie. Ale tak jak mówię lepiej nie kombinować z produktami różnych firm.

Inne przyczyny że hybrydy odpryskują i odchodzą płatami po 2-3 dniach.

Źle przygotowana płytka paznokcia. Przed zrobieniem manicure hybrydowego, nie myjemy, nie moczymy paznokci w wodzie. Do przemycia paznokcia używamy tylko cleanera. Dobrze matowimy płytkę paznokcia, ja używam kostki polerskiej i pilnika prostego gradacja 240 . Zanim nałożymy base coat czekamy aż cleaner odparuje.

Przemyty  cleanerem base coat, lub złe jego nałożenie. Bazy po utwardzeniu nie przemywamy. Po to ona jest żeby łączyć ze sobą kolejne warstwy lakieru. Ważne jest nałożenie lakieru bazowego. Wcieramy niewielką ilość base coat w płytkę paznokcia i do lampy UV 36 watt na minutę, LED 24 watt 30 sek. LED 36 watt 15 sek. Jak nałożycie za dużo bazy która z reguły ma rzadką konsystencję, zaleje wam skórki. Efekt lakier zapowietrzy wam się przy skórkach i wale okołopaznokciowym i po kilku dniach odejdzie.

Nie zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia. Staraj się nakładać każdą warstwę lakieru hybrydowego pędzelkiem w taki sposób jakbyś chciała lakier podwinąć pod wolny brzeg paznokcia.  Masz większa szansę że lakier ci nie odpryśnie od wolnego brzegu paznokcia. W żadnym wypadku nie piłuj już paznokci i wolnego brzegu już po zrobieniu i pomalowaniu paznokci.

hybrydowy francuski manicure

Ilość warstw lakieru i jego napigmentowanie. Dobrej jakości lakier hybrydowy to maksymalnie 2 cienkie warstwy. Im więcej warstw lakieru tym grubszy paznokieć, na którego działają różne naprężenia. Efekt może być taki że w miejscu największych naprężeń lakier może nam odskoczyć z płytki paznokcia.

Skład lakieru. Niektóre lakiery hybrydowe właściwościami i składem przypominają bardziej twarde żele niż hybrydy. Dobra hybryda powinna być elastyczna i powinna mieć właściwości mniej więcej pół na pół zwykłego lakieru do paznokci i twardego żelu. Jeśli lakier hybrydowy przypomina bardziej składem żel nie będzie na tyle elastyczny żeby współpracować z płytką paznokcia. Efekt?? Po kilku dniach odpadnie.

Cienka płytka paznokcia. To samo. Zawsze lakier na cienkich, przepiłowanych paznokciach będzie się krócej trzymać, zwłaszcza przy wolnym brzegu. Cienkie paznokcie są jak papier. Hybryda nie ma się na czym trzymać. W przypadku działania naprężeń na paznokieć odpadnie nam lub odpryśnie. Inaczej z hybrydą będzie pracować cienki długi paznokieć, a inaczej gruby i krótki.

Moc lampy i odpowiedni czas utwardzania. Do lakierów hybrydowych mocna lampa 36 watt z dobrymi świetlówkami. Nie przekraczajcie czasu utwardzania paznokci. Wpływa to na elastyczność hybrydy. Gdzie efekt może być taki że wam popęka.

Na koniec rada: Jeśli dostosowałaś się do wszystkich moich wyżej wymienionych rad i dalej masz problem z odpadająca hybrydą, zastosuj bezkwasowy primer.

primer bez kwasowy ENJOY

Uważam że jest to wyjątek. Dobrej jakości hybryda nie potrzebuje primera. Wytrawiacz przeważnie stosujemy w przypadku żeli i akryli, które przy ściąganiu piłujemy gdzie musimy budować paznokieć. Hybrydy natomiast zdejmujemy acetonem, więc może być tak że owszem hybryda będzie ci się trzymać kilka tygodni, ale będziesz miała problem z jej ściągnięciem gdzie skończy się na piłowaniu paznokcia.