Którą metodę przedłużania paznokci wybrać?
Czym się różnią metody przedłużania paznokci?
Jakie są ich wady, a jakie zalety? Która z nich jest najlepsza?

Trudno stwierdzić jednoznacznie, ponieważ ile klientek i manicurzystek  tyle opinii. :/

Metoda żelowa i jej 3 sposoby:
1. Na tipsie – powoli zaczyna się od niej odchodzić.pozwala na dość długie przedłużenie paznokcia.
2. Na szablonie – dla kobiet chcących uzyskać efekt naturalnie przedłużonego paznokcia lub dla osób posiadających niestandardowy wymiar płytki paznokcia uniemożliwiający dopasowanie tipsa.
3. Na naturalnej płytce paznokcia – dla pań lubiących naturalny wygląd paznokcia, chcących wzmocnić jego strukturę oraz zabezpieczyć przed jego łamaniem.Tutaj polecałabym wszelkiego rodzaju żele hybrydowe :) ale o tym w osobnym poście;)
Metoda  ta jest bezzapachowa. Żel jest materiałem bardzo plastycznym, bez problemu możemy nim wymodelować paznokieć.
Zalety metody żelowej:
• bezzapachowy,
• mało inwazyjny,
• polecany kobietom chcącym w naturalny i delikatny sposób przedłużyć płytkę paznokcia.
Wady metody żelowej:
• podatny na uszkodzenia mechaniczne, klientki mogą czuć czasem dyskomfort (ból pieczenie)po włożeniu paznokcia do lampy kiedy to żel pod wpływem promieni UV wiąże się z naturalną płytką paznokcia.

Metoda akrylowa:
Akryl również nakładany jest na tipsie bądź na szablonie. Do jego modelowania trzeba nabrać nieco więcej wprawy niż przy metodzie żelowej, gdyż twardnieje szybko zaraz po nałożeniu. Do uzyskania masy akrylowej mieszamy odpowiednie proporcje proszku akrylowego i specjalnego płynu zwanego liquidem na którego zapach niektóre osoby mogą być uczulone lub po prostu nieprzyjemnie go znosić.
Przedłużanie paznokcia akrylem wymaga codziennego natłuszczania okolic paznokcia, gdyż akryl powoduje jego nadmierne wysuszanie.
Akryl wytwarza bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach dlatego pomieszczenie w którym wykonywany jest zabieg powinno być dobrze wentylowane.
Zalety metody akrylowej:
• jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne,
• odporny na środki chemiczne i przebarwienia.
• Mniej elastyczny niż żel
Wady metody akrylowej::
• intensywny i nieprzyjemny zapach,
• szybko twardnieje, co powoduje dość trudne modelowanie paznokcia.

W wielu salonach coraz częściej stosuje się tak zwane metody combo. Czyli połączenie żelu z akrylem. Ale o tym w innym poście;)

Metoda fiberglass:

Na oczyszczony paznokieć nakładany jest kawałek włókna jedwabnego. Następnie utwardza się go za pomocą specjalnego płynu, nakładamy tyle warstw aż płytka paznokcia będzie miała odpowiednią grubość. Na koniec nadajemy kształt poprzez piłowanie i polerujemy paznokieć.

Metoda polecana jest dla kobiet chcących wzmocnić swoje paznokcie, bez dodatkowego uzupełniania tak jak w przypadku metody żelowej i akrylowej. Jest formą odżywki nakładanej na okres około 6 tygodni.
Zalety metody fiberglass:
• naturalny wygląd paznokcia,
• jest mniej skomplikowana niż metoda żelowa i akrylowa.
Wady metody fiberglass:
• brak możliwości wtapiania ozdób,
• przy dokładnym przyjrzeniu się płytki paznokcia można dostrzec jej nierówności.

Metoda fiberglass ma na celu regenerację płytki paznokcia dlatego jest polecana przy problematycznych i słabych paznokciach. Niestety nie jest jeszcze zbyt popularna i nie we wszystkich salonach się ją wykonuje.

Pamiętajmy że paznokieć sztuczny odrasta razem z naturalnym, dlatego co jakiś czas powinniśmy uzupełniać ubytek. Trudno powiedzieć jak często uzupełniać, zależy to, bowiem głównie od cech paznokcia i tempa wzrostu. Najczęściej uzupełniamy po upływie 2-3 tygodni wtedy ubytek jest jeszcze mało widoczny,ale pamiętajmy o tym że po 4-5 tygodniach ubytek jest dość pokaźny czasem z większymi uszkodzeniami lub powietrzem.

Często klientki pytają czy żel lub akryl niszczą paznokcie. Ani żel ani akryl nie niszczą paznokci, niszczy je złe przygotowanie, lub złe zdjęcie produktów. Bardzo często niedoświadczone stylistki, spiłowują a nie matowią płytkę paznokcia przed nałożeniem produktu. Nieprawidłowe zdjęcie pazurka jest przyczyna zniszczenia naszego paznokcia.

Akryl rozpuszcza się w specjalnych preparatach, a żel spiłowujemy, trzeba przy tym bardzo uważać, aby nie uszkodzić paznokcia i nie przepiłować płytki paznokciowej.

Którą metodę przedłużania paznokci wybrać?

Warto wypróbować kilka i zadecydować która nam najbardziej odpowiada i pasuje do naszego stylu życia :) wiele zależy także od stanu i wyglądu naszej płytki paznokciowej:)