kapsułki witaminowe A plus F

 

 

Paznokcie, podobnie jak włosy są zrogowaciałym tworem naskórka, powstającym z żywych keratynocytów, które przekształcają się w martwe zrogowaciałe komórki. Ściany komórek grubieją, usztywniają się i łączą w wyniku, czego powstaje warstwa rogowa zbudowana z twardej keratyny. Czyli po chłopsku mówiąc nasze paznokcie to nic innego jak keratyna.

Witamina E główny obok witaminy C antyoksydant, który działa bezpośrednio na nasze paznokcie poprzez wzmocnienie układu krążenia, czyli nasze naczynia krwionośne. A wiadomo lepsze mikrokrążenie pod płytka paznokciową tym lepsze zaopatrywanie naszych paznokci w substancje odżywcze.

Natomiast witamina A zwiększa syntezę keratyny, przez co nasze paznokcie rosną mocniejsze,a co za tym dłuższe.

Witamina F zapobiega łamaniom się paznokci.

Jeśli naprawdę myślisz o długich pięknych mocnych paznokciach, nie sposób pominąć tutaj jeszcze chociażby selen który wzmacnia działanie wit. E, a jego niedobór także wpływa na łamliwość paznokci. Skrzyp polny, czyli łatwo przyswajalna krzemionka, która zapewnia elastyczność tkanki łącznej, która wchodzi w skład budowy paznokcia. Wpływa on na wytrzymałość płytki paznokciowej oraz przyśpiesza jej regenerację. No i wapno które podnosi odporność i żywotność płytki paznokciowej, która staje się bardziej elastyczna i mniej podatna na złamania.

A jak z waszymi odżywkami do paznokci?? Jakie stosujecie odżywki? Zaopatrujecie się w  jakieś witaminy i suplementy??