A noo… najlepiej jak lampa ma białe ciepłe światło. Białe światło wyraźniej i bardziej szczegółowo wszystko pokazuje, i najbardziej imituje dzienne oświetlenie. Lampa która się nie grzeje i jest bezcieniowa. Najlepiej jak jest mocna czyli 20 W lub nawet więcej. Dobrze jeśli jest przykręcana do stolika bo zajmuje wtedy mało miejsca, choć czasem samo mocowanie lubi się popsuć. . Ale równie dobrze może być taka do postawienia na stolik. Dobrze też jak lampa posiada łamany regulowany wysięgnik, dzięki czemu bardzo łatwo będziecie mogli regulować sobie kąt i odległość padania światła. Klikajcie w obrazki a przeniosą was do odpowiednich stron.

Macie do wyboru:

Albo kupić kosmetyczną lampkę mocowaną do stołu , czyli taka z lupą, daje dobre światło i jest bezcieniowa. Lupa czasami się przydaje;) Przedział cenowy koło 150 zł. I tutaj macie do wyboru świetlówkę 22W, 11W, lub Led zdarza się że i 6W. Jak kupujecie to upewnijcie się  jak jest wyposażona lampa bo obydwie wyglądają bardzo podobnie. I patrzcie na specyfikacje, żeby nie kupić czasem stojącej która jest znacznie większa;) :

Długość ramienia: 105 cm
Wysokość: 6 cm
Szerokość: 24 cm

lampa kosmetyczna do manicure bezcieniowa 22W

Albo druga opcja: biurkowa przykręcana do blatu lampka kreślarska np. Heron (dobra lampa choć trochę słabsza bo 11 W) Też wymienna świetlówka. Lampa wyposażona w łamany regulowany wysięgnik. Przedział cenowy koło 80 zł. Na Allegro i tak pewno znajdziecie wszystko taniej ;)

lampa biurkowa manicure swietlowka heron

 

A jeśli już tak bardzo uparłyście się na  taką do manicure, to proszę bardzo:

Lampa biurkowa kosmetyczna  Activ.  Bardzo dobra lampa ze świetlówką 20 W, lub LED 6 W 180 zł, ale nie jest już przykręcana do stolika. Za to jest długa, więc oświetla ładnie stanowisko pracy.

LAMPA NA BIURKO SLIM świetlówka 20W ALUMINIUM koło 110 zł

Lampa biurkowa kosmetyczna 20 W Activ

 

LAMPA NA BIURKO SLIM LED 6W ALUMINIUM koło 180 zł

Lampa biurkowa kosmetyczna 20 W Activ swietlowka

 

Dobre lampy możesz kupić też w Ikei lub Castoramie lub innych renomowanych sklepach.

Moim zdaniem ledowe lampy do paznokci nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż odbijają światło, ale to kwestia gustu. Lepsze są z wymienną świetlówką. Ja mam lampę LED bezcieniową ale za to białe zimne światło i czasem czuję się jak w trupiarni;) Będę w Polsce w lipcu to kupię sobie taką z ciepłym naturalnym światłem.

Sumując: Nie ma nic bardziej stresującego niż źle dobrana lampa manicure. Dobrą lampę która dobrze oświetli nam nasze biurko manicure, i spełni nasze wymagania dość trudno znaleźć. Ale jeśli dobrze poszukamy, poczytamy, i nie będziemy chciały za bardzo zaoszczędzić na kieszeni, wyjdziemy na tym na swoje. Macie swoje faworytki które dobrze się sprawdzają??