Krótko i  na temat. Klikajcie w fotki po więcej info ;) Jeśli poważnie myślisz o paznokciowym biznesie, nie polecam kupować lampy 9W. Chyba że będziesz ją używać dla własnych domowych sposobów, do lakiero-żeli LED, lub lakierów hybrydowych. Do żeli UV już ci się nie przyda, bo lampy LED nie utwardzają żeli UV.

Po pierwsze, lampa 9W to strata pieniędzy, choć nie są drogie. Po drugie, dłuższy czas utwardzania żelu LED lub hybrydy, jeśli już coś ci utwardzą. Po trzecie, światło z tej jednej lampki nie zawsze wszędzie ci dotrze na cały paznokieć tak jakbyś chciała.. i  całej ręki z kciukiem tam nie zmieścisz.

Tak po krótce: 3 diody LED o żywotności 50 000h. Wbudowany TIMER – 1 czas utwardzania: 30 sekund. Zasilanie za pomocą zasilacza 5V 1A (w zestawie) lub z portu USB. Napięcie zasilające sieciowe:  220-240V. Wielkość starej słuchawki telefonicznej ;) 15x4x4 cm

  Jeśli koniecznie chcesz być trendi, i koniecznie uparłaś się na mostek LED, to weź pod uwagę mocniejszą lampę LED.

No ok: nie zajmuje dużo miejsca, jest lekka, wszędzie ją możesz upchnąć i do walizki na wczasy też. To kup chociaż taką 24 watt !! Nie będę krzyczeć :) 16 diod LED, 3 czasy utwardzania: 30sek, 60sek i automat. Lampa uruchamiana przyciskiem, lub przez sensor wykrywający włożenie dłoni. Wymiary 12x21x8 cm Pasuje?

A że ja staromodna, w podobnej cenie lepiej jak kupisz normalną lampę 36 W (watt). Zaoszczędzisz i na kasie, i na nerwach.

Najpopularniejsza lampa, którą polecam ci kupić na początek, jeśli nie jesteś jeszcze do końca pewna, czy będziesz strugać paznokietki czy nie, to właśnie taka zwykła tunelowa lampa 36W, posiadająca 4 żarówki po 9W każda. I nie marudź że nie ma cudów w sobie. Ważne że dobrze wszystko utwardza, i nie jest bardzo droga. Przynajmniej nie będziesz mi później płakać w rękaw, z nieutwardzonym lakierem ;)

lampa tunelowa do paznokci UV 36W

Aby w lampie LED utwardzić normalny żel LED, nie mówię o hybrydach, lampa musi mieć co najmniej 24 Watt, a i tak jeszcze nie utwardzi ci wszystkich, ale większość tak. Dobry sprzedawca czy dobre firmy informują, które żele nadają się do utwardzania w lampach ledowych, a które nie.

Najbardziej w tej chwili popularna lampa, która dobrze sobie radzi z żelami i hybrydami  to SUNONE. Jest to Lampa Led/UV  48W /24W w zależności jaką moc chcesz sobie ustawić. Światło o długościach fali 365nm czyli UV oraz 405 nm LED. Więc lampa może utwardzać wszystkie rodzaje żeli i lakierów hybrydowych, posiadające zarówno fotoinicjatory UV jak i LED.

Lampa wyposażona w sensor ruchu
zegar: 5, 30, 60 s
pasmo światła: 365nm, 405nm, 30 diod DUAL LED

aktywne chłodzenie
parametry zasilacza: Input: 100-240V, 50/60Hz 1A
parametry zasilacza: Output: DC 24V 1.5A
wymiary: 15cm x 19cm x 8,5cm
Lekka i nie zajmuje dużo miejsca na stoliku.

lampa ledowa do paznokci

Gdybyś potrzebowała jednak jeszcze mocniejszej lampy LED do hybryd, to proszę bardzo. 48 watt na pewno wystarczy ;) Ale takie ciągle mają swoją cenę.
4 czasy pracy , dzięki czemu lampa dostosowuje się do różnych zabiegów: 10, 30, 60 sekund oraz naświetlanie
stałe;
– lampa wyposażona jest w sensor ruchu, który aktywuje pracę lampy po włożeniu dłoni;
– wyposażona w wyświetlacz LCD, który informuje o wyborze czasu pracy lampy oraz mocy;
– 5 mocy do wyboru, dzięki czemu lampa dopasowuje się do wykonywanej techniki pokrywania płytki paznokcia
oraz zastosowanych do tego zabiegu produktów: 6 W, 12 W, 24 W, 36 W, 48 W;

PARAMETRY:
– długość 23 cm
– szerokość 21 cm
– wysokość 10 cm

Gdybyś się wahała pomiędzy lampą UV a LED, podpowiem ci że w zwykłej tunelówce UV, świetlówki musisz wymieniać w zależności od użytkowania.Około pół roku, do roku czasu. Natomiast  dobra lampa ledowa spokojnie wystarczy ci na jakieś 12 lat. W niej nic się nie wymienia, chyba że ja popsujesz i  zechcesz ją naprawić ;)

Jeśli chcesz iść na mały kompromis cenowy, i wyjść na swoje, a robisz paznokcie na własny użytek, ewentualnie siostrze, ciotce, babci, wujkowi już nie,

możesz skorzystać z lampy combo, 2 w jednym. UV/LED razem, w sumie 48 watt. Ale wciąż bardziej przydatnej do hybryd, niż żeli. Moc lampy jest liczona pomiędzy UV i LED. Na przykłada taka jak poniżej. CCFL to nic innego jak inna nazwa UV.

  • Moc: 48W
  • Timer: 10s, 20s , 30s
  • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 22.00cm x 8.50cm x 15.50cm
  • Waga: 1.301 kg 
  • Zasilanie: 100~240V, 50/60 HZ
  • Żywotność LED: min 50 tys. h


Prawda że podobne?? Jedna ma ślimaczek UV, a ta druga wyżej już nie :) Bez ślimaczka droższa ;) Za to ślimaczka trzeba wymieniać. Więc patrz uważnie którą dokładnie kupujesz.

Generalnie. żeby nie robić sobie za dużo problemów na początek, i nie mieszać, jeśli jesteś początkującą osobą, zwykła tunelówka 36 W wystarczy. Takie są z reguły najtańsze, bo kosztują w granicach 45 zł, i na pewno dobrze się sprawdzą. Pamiętaj tylko aby zapytać, jakie  dokładnie świetlówki do niej pasują. Choć tak samo wyglądają, są na prąd stały czy zmienny. Jeśli źle zakupisz świetlówki, nie będą ci działać.

Jakie świetlówki do jakiej lampy TUTAJ

Gdybyś chciała bardziej poważnie podejść do tematu, jeszcze lepiej będzie jak zaopatrzysz się w lampę UV przelotową, czyli taką, która z jednej i drugiej strony, z przodu i z tyłu ma otwór. To dla bardziej zaawansowanych stylistek paznokci, które będą chciały w przyszłości posługiwać się zaciskarką, aby robić ładny paznokciowy tunel. Takie lampy są poręczniejsze. Poniżej masz akurat taką przelotówkę 9W, więc co masz zrobić ??Nie kupuj!! Chyba że bardzo chcesz ;) Takie lampy z dobrą mocą naprawdę trudno w Polsce znaleźć. Ja nie znalazłam.

lampa do paznokci przelotowa 9W

Co powinna dobra lampa UV posiadać:

Czasomierz 120 i 180 sek. jak i naświetlanie stałe.
Powinna posiadać certyfikat CE. Jest to tak zwany europejski certyfikat jakości.
Bezpieczeństwo użytkowania zgodność z unijną dyrektywą RoHS (Restriction of hazardous Substances).
Powinna posiadać lustrzane wnętrze żeby dobrze i równomiernie odbijać światło UV.
Wysuwany spód niekoniecznie,ale przydatny który będzie łatwy w czyszczeniu i przy wymianie żarówek.

Poza tym 4 żarówki po 9W każda. Przy zakupie lampy zawsze pytaj, czy istnieje o możliwość dokupienia osobno do niej świetlówek, i jaki jest ich rodzaj.
Napięcie 220-240 V.
Gwarancja 12 m-cy.

Jeśli myślisz o bajerach to:

Wyświetlacz LCD ( a czemu nie?).
Możliwość ustawienia czasu świecenia 5-600 sec (krok co 5 sec).
Dzięki wbudowanymi sensorami ruchu, lampa włącza się automatycznie po włożeniu ręki do środka.
Wbudowany wentylator osuszy ci zwykły lakier do paznokci.
Możliwość pracy w 3 trybach, jako lampa UV, jako lampa UV z suszarką i jako sama suszarka.
Sygnalizacja zakończenia pracy dźwiękiem.
Wysuwanego spodu brak, a by się przydał.

Ja własnie z takiej korzystam, już kilka lat.

WYMIARY LAMPY:
wysokość: 14 cm
długość: 29 cm
szerokość:  24 cm

WYMIARY OTWORU LAMPY:
długość: 14,5 cm
wysokość: 8 cm

PARAMETRY:
Moc: 36 W
Napięcie: 220~230V / 50 – 60 Hz
Żywotność: 3’000 – 5’000 godzin

A gdybyś chciała jeszcze bardziej sobie dogodzić, Słyszałaś o lampie na 2 ręce? LAMPA UV O MOCY 45W z panelem LCD. Jak się sprawdza nie wiem. Moim zdaniem lepiej kupić osobno dwie, bo jak się popsuje jedna, to druga zostaje ;) Dość spory kombajn. Więc jeśli tylko masz dosyć spore biurko, why not? :) Nawet stopa i to nie jedna ci w nią wejdzie:) Dla tych co marzą o pięknym pedicure.


Wymiary lampy w najszerszych miejscach: 40 x 30 x 17 cm
Możliwość wyboru 3 niezależnych trybów pracy:
Lampa UV/ suszarka / lampa UV + suszarka
Lampa posiada sensor ruchu
Możliwość płynnej regulacji czasu
pracy w zakresie 0-250 sek.

lampa do paznokci na 2 ręce 45W

Ja na razie zostaję przy mojej starej jarej, wciąż dobrej tunelówce.
Na temat ledowych lamp, i na co trzeba w nich uważać w osobnym poście.

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ