Znacie to?? Witam dziewczyny  szukałam wątku o kurczeniu się lakieru, ja ciągle mam problem, przemywałam już bazę i nic nie pomogło ciągle boki i wolny brzeg cofa się. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bo przemywanie nie pomogło :(

Odpowiedź: W pierwszej kolejności sugerujemy przyjrzeć się dokładniej lampie z której korzystasz (czy świetlówki są sprawne) jeżeli wszystko jest w porządku, zabiegiem który może okazać się pomocny jest delikatne zmatowienie przemytej powierzchni bazy. 

pilniki i kostki polerskie 240

Może i tak. Ale przecież bazę i tak nakładamy bardzo cieniutko tyle tylko żeby pokryć warstwą dyspersyjną paznokieć. Bardziej wcieramy bazę niż nakładamy. Więc jaki sens przemywać i matowić bazę po jej utwardzeniu?? Przecież nic nie zostanie !!! Chyba że nakładacie duuużo bazy to wtedy jest sens piłować. Ale dla mnie to strata materiału i być może zalanie skórek bo konsystencja bazy jest dosyć rzadka. Moja rada: Lepiej po utwardzeniu bazę przetrzeć czystym suchym pędzelkiem, i nakładać jej naprawdę bardzo malutko poprzez wcieranie w płytkę paznokcia.

lakier bazowy-Mistero Milano-Indigo

No właśnie. Co zrobić jeśli czasem lakiery hybrydowe okazują się niesforne? Lub nie potrafimy sobie z nimi poradzić?
Żeby najdokładniej pokryć paznokcie bazą, lakierem i nawierzchniowym lakierem, kilka rad jak je okiełznać.

PIERWSZY SPOSÓB:

1. Nakładamy bazę na 2 paznokcie zaczynając od małych palców- do lampy UV 36W na 2 minuty ( w tym czasie nakładamy bazę na kolejne 2 paznokcie u drugiej dłoni)
czynność powtarzamy na kolejnych 2 paznokciach aż dojdziemy do kciuka. Kciuki ZAWSZE robimy oddzielnie.

2. Następnie nakładamy pierwszą warstwę koloru:
Po jednym paznokciu zaczynając od małego palca do lampy na minutę ( w tym czasie nakładamy lakier na paznokieć u drugiej dłoni)
tak robimy wszystkie paznokcie, ale pamiętamy, żeby po nałożeniu koloru już na wszystkie paznokcie, należy utwardzić je jeszcze 1 minutę w lampie UV 36 W.

Jedni polecają drudzy nie. Ponieważ jeśli wkładasz paznokieć do lampy, polimeryzacja lakieru musi się zakończyć. Nie powinno się jej przerywać w połowie. ponieważ lakier wam szybciej odejdzie. Na ile w tym prawdy nie wiem. Ale jeśli to jest prawda co z przymrażaniem na szablonie żeli w lampie UV na 5-10 sek. po to aby zaciskarką zrobić piękny tunel?? Możesz spróbować, jeśli lakier hybrydowy będzie się trzymać 2 tyg. wszystko ok:)

3. Druga warstwa koloru:
nakładamy kolor na 2 paznokcie zaczynając od małego palca i do lampy 2 minuty. W tym czasie malujemy drugą rękę, także 2 paznokcie. czynność powtarzamy na kolejnych 2 paznokciach. Kciuki utwardzamy oddzielnie.

4.  Nawierzchniowy:
nakładamy kolejno na 2 paznokcie, bardzo dokładnie na cały kolor i pół mm za granicę koloru,ale żeby nie zalać skórek. utwardzamy 2 minuty
czynność powtarzamy na 2 kolejne paznokcie. Kciuki zawsze oddzielnie.

Praca w ten sposób zapobiega rozlewaniu się bazy i/lub lakieru nawierzchniowego, zwłaszcza gdy jest ciepło. Kolor jest dokładnie utwardzony na całej powierzchni.
Czasami klientki trzymając w lampie całą dłoń robią cień i niestety baza lub kolor mogą się nie utwardzić wystarczająco, co potem może skutkować odchodzeniem hybrydy od paznokci, zwłaszcza od wolnego brzegu.

DRUGI SPOSÓB aby okiełznać hybrydę:

1. Nakładamy poprzez wcieranie bazę na wszystkie paznokcie i utwardzamy 2 min.

2. Zmywamy cleanerem warstwę dyspersyjną, lub ścieramy czystym bezpyłowym wacikiem, lub czystym pędzelkiem. Pomaga jeśli lakier kolorowy nam się rozłazi na wszystkie strony, lub ślizga się, właśnie na warstwie dyspersyjnej. Ja polecam przetarcie czystym pędzelkiem ponieważ waciki zostawią wam pyłek, który wyjdzie przy pokryciu paznokci kolorowym lakierem.

3. Nakładamy na wszystkie paznokcie bardzo ale to bardzo cieniutką warstwę kolorowego lakieru i utwardzamy po 2 minuty. Możemy każdą warstwę po utwardzeniu przetrzeć suchym czystym pędzelkiem. I takim sposobem nakładamy do  3 warstw. Jeśli lakier jest bardzo lejący mniej wprawione osoby mogą kciuki robić osobno, lub po 2 paznokcie. Nakładamy cieniutkie warstwy produktu, więc nie ma możliwości by się zlał.

4. Nakładamy nabłyszczacz 4 palce i utwardzamy. Kciuki osobno.

Pewno myślicie Jaki jest sens bawić się w nakładanie lakieru po 2 paznokcie? Przecierać każdą warstwę pędzelkiem Przecież to zwyczajna strata czasu :/

Sumując: Moim zdaniem nie po to kupujemy dobre, często nie tanie lakiery hybrydowe, żeby mieć z nimi później problem. Dlatego jeśli nie jesteście przekonani do firmy, nawet jeśli to jest górna półka, z dobrymi opiniami na jej temat, zawsze kupujcie małe pojemności lakierów na próbę, czy nic się z nimi nie dzieje. a potem dokupcie resztę. Poza tym dobrze w okresie letnim trzymać lakiery zanim nałożymy je na paznokieć do 2 godzin w lodówce ;)

A wy jak sobie radzicie z niesfornymi hybrydami?? Macie swoje sprawdzone sposoby? Mnie nic tak nie doprowadza do szału jak niesforny lakier ;)