Posługując się naszymi zdjęciami reklamujemy swoje usługi i umiejętności zgadza się?
Bardzo często zdjęcie które jest nieumiejętnie zrobione zniekształca nasze paznokcie, przez co tracą one swój urok i nie odzwierciedlają naszych umiejętności.

Dlatego oprócz sztuki zdobienia paznokci powinniśmy nauczyć się sztuki fotografowania paznokci. Po to aby właśnie dzięki zdjęciom móc pochwalić się często misterną lub wręcz jubilerską pracą, po to aby zachęcić kolejne klientki do skorzystania z naszych usług.

PIERWSZA RZECZ. POTRZEBUJESZ ODPOWIEDNIEGO ŚWIATŁA.
Czy wiesz że fotografia to inaczej malowanie światłem?

Potrzebujesz dobrać odpowiednie natężenie czyli ilość światła. Jak również temperaturę barwową światła. Czy wiesz że różne źródła światła mają różną temperaturę barwową? Światło słoneczne ma o wiele wyższą temperaturę niż światło żarówki zgadza się?
A temperatura wpływa na kolor zdjęcia. Zdjęcie twoich pazurków zrobione przy dziennym świetle będzie się różnić od tego zrobionego przy lampie biurkowej. Błysk lampy powoduje powstawanie odbłysków, a przez to nienaturalnie spłaszcza obraz, co powoduje zniekształcenie obrazu paznokci.
Najlepsze do robienia zdjęć jest światło słoneczne ponieważ jest rozproszonym miękkim światłem.

Światło posiada także swoją barwę czyli kolor. światło posiada również swoją miękkość. Czyli przy ostrym świetle uzyskasz bardzo wyostrzone cienie, a miękkie światło stworzy delikatne cienie.
Wystarczy  ze do ostrego źródła światła przyłożysz zwykłą kalkę i stanie się ono miękkie.
Dlatego tak często w fotografowaniu stosuje się różnego rodzaju filtry.

Nigdy ale to nigdy przy fotografowaniu paznokci nie używaj flesha. Czyli lampy błyskowej.!!!
Daje ona zbyt ostre i nienaturalne  światło. Błysk lampy powoduje powstawanie odblasków, oraz nienaturalnie spłaszcza obraz, co powoduje że twój obraz paznokci może wyjść zniekształcony

Najlepsze do robienia zdjęć jest światło słoneczne. Ponieważ nie jest ostre tylko rozproszone i jest miękkie. Czyli cienie które rzuca mają miękkie krawędzie.

Przy świetle dziennym nie potrzebujesz dodatkowego oświetlenia. Aparat cyfrowy sam dostosuje się do światła dziennego i jego temperatury. Przy świetle dziennym  obraz nie będzie zniekształcony a kolory będą zbliżone do tych w rzeczywistości.

Natomiast jeśli nie masz możliwości robienia zdjęć w świetle dziennym lepiej jest użyć do tego dodatkowo odpowiedniej lampy i odpowiednich filtrów, niż wykorzystując opcję flesh czyli lampę błyskową. Dodatkową lampę  z filtrami możesz ustawić w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem  tak aby światło padające z niej nie było ostre tak jak w przypadku gdy ma to miejsce z fleshem.

KTÓRE ZDJĘCIE CI SIĘ NAJBARDZIEJ PODOBA WIDZISZ RÓŻNICĘ??

ZDJĘCIE NR. 1

1 zdjęcie dzienne oświetlenie naturalne bez flesha
ZDJĘCIE NR. 2

2 zdjęcie nocne oświetlenie sztuczne bez flesha

ZDJĘCIE NR. 3

3 zdjęcie nocne oświetlenie sztuczne  z fleshem

ZDJĘCIE NR. 4

4 zdjęcie nocne bez dodatkowego oświetlenia z fleshem

Odpowiedź:
1 zdjęcie dzienne oświetlenie naturalne bez flesha.
2 zdjęcie nocne oświetlenie sztuczne bez flesha.
3 zdjęcie nocne oświetlenie sztuczne  z fleshem.
4 zdjęcie nocne bez dodatkowego oświetlenia z fleshem.

 

MAM NADZIEJĘ ŻE WYBRAŁAŚ ZDJĘCIE NR 1
EWENTUALNIE ZDJĘCIE NR 2 ;) Oświetlenie sztuczne z odpowiednimi filtrami bez flesha.

ZOBACZ CZĘŚĆ DRUGĄ