Najczęściej przy zakupie frezarki w komplecie dostajecie taki podstawowy zestaw frezów.
Obrazki są podlinkowane gdybyście miały ochotę zobaczyć coś więcej.

jaki frez do frezarki

Zaczynając od lewej strony mamy tak:

FREZ stalowy MANDREL
Czyli inaczej stalowy nośnik, na który nakładamy różnej gradacji jednorazowe,
ścierne kapturki, tulejki i nakładki.

frez stalowy typu mandrel

Takim jednorazowym kapturkiem lub inaczej kapkiem w zależności jaką mamy gradację,( 240, 180, 100 i 80) możemy obrabiać zarówno masę akrylową, żel, jak i matowić płytkę paznokcia, a także usuwać zrogowaciały naskórek podczas zabiegów pedicure. Przy doborze nakładek i kapturków szukajcie uniwersalnych rozmiarów. Ponieważ potrafią mieć różną średnicę.

jednorazowe kapturki ścierne -mandrel frezarka

Frez typu WALEC lub CYLINDER

frez diamentowy do manicure typu walec

Pomoże nam przy skracaniu wolnego brzegu paznokcia, nadawaniu kształtu i tworzeniu idealnej krzywej C. Dobrej jakości tego typu frez, wykonany jest z bardzo trwałego stopu stali, z obsypem z kruszywa diamentowo-szafirowego. Także o różnej ziarnistości, i na niego nie nakładamy już kapturków.

Frez STOŻEK wąski
Także ze  stopu stali, z obsypem z kruszywa diamentowo-szafirowego.

frez diamentowy do manicure typu stożek

Jeśli chodzi o stożki, to nimi również możemy nadać kształt paznokcia żelowego czy akrylowego, choć bardziej się przydadzą do opracowywania okolic skórek, matowienia, oraz opracowywania bardzo twardej powierzchni do bardzo zrogowaciałych paznokci.

Frez diamentowy typu WRZECIONO,
lub STOŻKOWY OKRĄGŁY

frez diamentowy do manicure typu wrzeciono

Idealny do usuwania zliftowanych fragmentów żelu i akrylu, matowienia tipsa, zejścia progu tipsa, oraz do innych precyzyjnych prac przy stylizacji paznokci.

Frez diamentowy typu SZPIC lub IGŁA

frez diamentowy do manicure typu szpic

Idealny do ściągania liftujacego żelu, akrylu, zdejmowania ozdób, matowienia progu tipsa i do innych precyzyjnych prac przy stylizacji paznokci.

Frezów w kształcie szpica możecie użyć także do robienia dziurek na wolnym brzegu paznokcia, aby włożyć drobne zdobienia, chociażby kolczyk.

Wszystkie wyżej wymienione frezy to frezy diamentowe. Jeśli jesteście osobami początkującymi, które nie miały styczności z frezami, to na początek polecam zakupienie frezów piaskowych.

frezy piaskowe-manicure

Są mniej trwalsze,ale  za to delikatniejsze. Więc świetnie można się na nich uczyć, tym bardziej jeśli nie macie jeszcze wprawy w dociskaniu frezów. Zawsze możecie użyć małych obrotów zwłaszcza przy skórkach, a w miarę doświadczenia podkręcać.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Każdy frez ma swoją specyfikację obrotów na minute, której nie należy przekraczać.

frezy diamentowe do paznokci i skórek_ szybkość obrotów  frezy diamentowe do polerowania paznokci i zrogowaciałego naskórka_szybkość obrotów

frezy diamentowe do usuwania odcisków i uniwersalne_szybkość obrotów

I wszystko stało się proste :)
Jeśli pomogłam wam tym wpisem, łapka w górę na fejsie ;)