Moje paznokcie już z natury pozostawiają wiele do życzenia. Nigdy nie miałam swojej naturalnej mocnej długiej płytki paznokcia, nie wspominając o pięknym kształcie. Pamiętam jak kiedyś raz poszłam do stylistki paznokci, z długim doświadczeniem, która także jest fryzjerką, i potrafi zrobić żelowe paznokcie w godzinę. Na prawdę jest w tym niezła. Z moim i paznokciami miała problem :) Policzyła mi za usługę więcej, bo ciężko było nawet podłożyć dobrze formę, którą i tak trzeba było na różne sposoby docinać.

I z reguły żeby wszystko mi się dobrze trzymało zawsze muszę trochę pokombinować. Więc skoro u mnie się wszystko trzyma u Was będzie tym bardziej. Nie ma bardziej ekstremalnych paznokci niż moje ;)

Oglądajcie filmik

Kilka moich rad:

Dehydrator na bazie acetonu Mollon Pro. Jeśli go nie macie użyjcie zwykłego acetonu kosmetycznego.

Adhesive bonder Mollon Pro. Nakładajcie tylko na miejsca gdzie najczęściej odchodzi wam lakier. W innym przypadku trudno wam będzie później ściągnąć hybrydę z całego paznokcia. Dobrze odczekajcie, minuta dwie, aż wam odparuje, zanim nałożycie bazę. Adhesive bonder z tłumaczenia angielskiego to dosłownie klej. Ale to jest nic innego jak bez kwasowy primer. Neonail Primer Bezkwasowy 10ml  Neonail Primer Kwasowy 10ml  

Proteinowa budująca baza Indigo, która wzmocni wam płytkę paznokcia. Przy cienkiej warstwie, nie zmywacie dyspersyjnej warstwy, tylko po utwardzeniu nakładacie kolejną. W przypadku gdybyście chciały budować paznokcia, gruba warstwa wymagająca przemycia, i zmatowienia bloczkiem.

Bezbarwny proszek akrylowy. Wystarczy że kupicie mały słoiczek z dobrej rady lub i-nails, i też się nada. Kosztuje dosłownie grosze.
Co do pokrycia paznokci akrylem. Dobrze będzie jeśli zanurzycie sobie na bardzo krótką chwilę, nawet połowę paznokcia. Akryl z bazą bardzo szybko się łączy. Więc wystarczy jedno krótkie szybkie zanurzenie. Inaczej będziecie mieć akrylu za dużo, i będzie to nie efektownie wyglądać. Po pokryciu paznokci akrylem, już przy nich nie majstrujcie, tylko od razu do lampy.

Posłużcie się linerem, aby dobrze doprowadzić bazę przy skórkach i zakryć wolny brzeg paznokcia. Baza jest na tyle gęsta że nie zaleje wam skórek. Jeśli będzie chcecie dla ułatwienia róbcie sobie po 2 paznokcie, zamiast od razu 5. Ale to wymaga już więcej czasu. Top Choice Pędzelki do zdobienia paznokci  Semilac pędzel Nail Art Brush N 000-1

Top coat polecam użyć no wipe, czyli nie wymagający przemywania.  Jest to o wiele wygodniejsze, i zaoszczędzicie czas. Taki przykładowy najbardziej chyba popularny to Semilac no wipe.

I jak próbujecie?

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ