Zastanawiałaś się kiedyś nad tym o co w tym chodzi?
Czy to jest kwestia kwalifikacji? Poczucia estetyki? Gustu?
Patrzysz na paznokcie i widzisz w nich to coś,
podczas kiedy innym właśnie tego czegoś brakuje i coś jest nie tak tylko nie wiesz co…

 Kiedy patrzysz na zdjęcia dobrze zrobionych paznokci, takich które zachwycają,
które po prostu wyglądają pięknie i estetycznie co widzisz?

Podpowiem ci kilka prostych zasad,
które pomogą ci  w robieniu pięknych paznokci:

  • Koncepcja czyli motyw
  • Ład czyli porządek
  • Estetyka czyli wykonanie

Najpierw idzie koncepcja.

pomysł

Ułóż sobie w głowie i wyobraź jak dany paznokieć ma wyglądać. Jakich chcesz użyć zdobień, kolorów, materiałów? To jest chyba najbardziej trudne bo, za tym co sobie wymyśliłaś w głowie pójdzie ład i estetyka!!! Twój wymyślony motyw to podwalina całego twojego paznokcia ok? To tak jakby twój projekt, który musisz przelać na paznokieć!!! Tutaj musisz się kierować kilkoma bardzo ważnymi zasadami które zadecydują czy twój paznokieć będzie ładny czy nie:

Wymyśl jeden motyw przewodni.

jeden

To tak jak w piosence, która ma temat i powtarzające się zwrotki. Ok? Niech to będzie np. jeden akrylowy biały kwiatek. Cokolwiek. Coś co będzie się powtarzać i będzie na pierwszym planie rzucać się w oczy!!! Niech to będzie pazłotko. Motywem przewodnim może być ozdobna siateczka. Mogą być cyrkonie. Może być kwiatek one stroke. Nie mieszaj wszystkiego na raz bo nic z tego nie wyjdzie, jeśli dasz wszystkie twoje zdobienia, które posiadasz równocześnie.

Jakby wyglądał twój paznokieć jeśli potraktowałabyś go akrylowymi zdobieniami, cyrkoniami, kwiatkami one stroke, folią permutową, i nie wiem czym tam jeszcze co masz w szafie? Niech to będzie jeden przewodni element. Jarzysz?

pomysł na paznokcie

Kolejna zasada bardzo ważna nie przekombinowuj chyba tak to się mówi;)
albo jak wolisz nie przekombinowywuj.
Stawiaj na minimalizm.

minimalizm

 

Powiem ci tak: mam setki różnych materiałów do zdobień. Gdybym chciała je na raz wszystkie wykorzystać to masakra!!! :) Powiem ci że nie wszystkie zdobienia ze sobą współgrają i pasują. Dlatego zawsze wybieraj jedno przewodnie. Reszta to będą małe dodatki akcenciki które podkreślą twój motyw przewodni. Jeśli używasz żele witrażówki niech to będą tylko witrażówki. Nie mieszaj koncepcji i technik bo to wcale ci na dobre nie wyjdzie. Wiem. Mamy w naturze przekombinowywać i przesadzać, ale calm down.

za duzo

Koncepcja twojego paznokcia powinna się opierać na 3 zasadach:

  • Tło czyli background czyli kolor,
  • Główne zdobienie,
  • Dodatki czyli akcenty.

Wszystkie one powinny współgrać. A  żeby współgrały liczy się efekt wizualny, czyli dobrze dobrana kolorystyka. Czy paznokieć zielono różowy jest ładny?!!

Kolory powinny współgrać jak oktawy w pianinie.

paleta kolorów

Niech to będą np. 3 odcienie beżu. Albo kolor biały i srebrny.  Wybierz jeden przewodni kolor a 2 kolejne niech będą dopełniające. Kolory, które będą się ze sobą komponować i łagodnie przechodzić jeden w drugi.

Przykładowe zdobienia:

Motyw przewodni: akrylowe listki. Kolor przewodni: zielony. Tło może być każde naturalne i neutralne czyli chociażby wszelkiego rodzaju beże. Jak widzisz nie ma tu pomieszania kilku różnych technik i materiałów a wszystko jest przejrzyste i proste.

listekKolejne zdobienie: Motyw przewodni: cyrkonie i folia hologramowa.Doskonale ze soba współgrają. Tło neutralne: czarny french i beż. Wyobrażasz sobie to zdobienie gdybyś zamiast czarnej końcówki french dała np. pazłotko? Albo zamiast neutralnego beżu dała brokatowy żel?

czarna mamba

czarna mamba

A czy to wygląda dobrze? To nie moje.
Podaję jako przykład bo tu zostało użyte prawie wszystko;)

Gdzie jest motyw przewodni? Który kolor jest przewodni i które zdobienie jest przewodnie?
Jaki materiał i jaka technika?

brzydkie paznokcie

Podsumowując:
stawiaj na minimalizm i na motyw przewodni a zawsze wyjdziesz na tym dobrze.

Na temat ładu i estetyki w kolejnym poście