Albo raczej czym nie robić, bo próbowałam już różnych sztuczek. Nie mam takiej możliwości aby ktoś nade mną stał, nagrywał i kadrował pod odpowiednim kątem. Jestem zdana sama na siebie. A potrzeba matką wynalazków:)

Poczynając od mojego Ipada.  Pierwsze moje filmiki i szkolenia, chociażby one stroke, były kręcone właśnie ipadem.
Dawał radę jeśli chodzi o jakość filmu. Mankamentem była jego pojemność czyli pamięć. Dobrej jakości filmy ważyły po kilka gigabajtów. Co starczało na jakieś 5 minutowe nagrywanie. I mimo wszystko ipad gabarytami zajmował dość sporo miejsca na paznokciowym stole.

ipad

Za ipadem poszła internetowa kamerka HD.  Wciąż szukałam czegoś małego, i robiącego dobrej jakości filmy, co łatwo można potem przenieść na komputer. Filmy jak najbardziej na plus. Ale jak ustawić taką kamerkę na stole, zwłaszcza jeśli musi być podłączona do komputera, aby nagrywała filmiki makro? Trzeba nieźle się nawyginać z rękami.
Ja znalazłam swój sposób:) Bywało czasami ciężko i frustrująco, ale jak człowiek coś bardzo chce to się uda :)

kamerka internetowa

Dalej szukałam idealnego rozwiązania.Więc za internetową kamerką, poszła kamerka GoPro. Już się cieszyłam, że wreszcie znalazłam to czego szukam. a tu doopa.

O ile kamerka nie zabiera za dużo miejsca i można ją fajnie ustawić, lubi się bardzo przegrzewać. Ciągle ją trzeba ładować, ( 5 minutowy filmik i ładowanie 2 godziny) a o filmikach makro zapomnij. Dobra do pracy w plenerze z dodatkowym akumulatorem. Próbowałam różnych cudów nie widów, soczewek nie soczewek, w końcu sprzedałam to wszystko w pinduuuu.. :) Nawet kupiłam do niej całe oprzyrządowanie. Próbowałam mocować na głowie, klacie i ręce też ;) Nie dało rady. Filmiki lubiły się zacinać i ważyły po kilka gigabajtów. Odpada.

gopro-hero4-black

Później w międzyczasie był jeszcze aparat lustrzanka ze statywem. Fajna sprawa jak się na tym znasz !!! :) Ja podstaw fotografii nie umiem. raczej wszystko robię na auto. A tu jakaś głębia kolorów, redukcja szumów, odpowiednia ekspozycja światła, bla bla blaaa…  nawet zapisałam się na fotograficzny kurs….  za trudne;) Nawet parę fajnych filmików na statywie wyszło:)  Dokupiłam nawet specjalne obiektywy. Wg. mnie aparat za ciężki. Zajmuje sporo miejsca, trudno jest manipulować palcami spoza statywu, żeby uchwycić dobry nie zamazany obraz. Za dużo wyginania i kombinowania. W plenerze super, ale przy paznokciowym biurku odpada.

pentax

I ostatni pomysł, bo mi już ich zabrakło. Telefon komórkowy. Mały poręczny. Ale czy do paznokciowych filmików makro?? Jeśli tak to dobrej jakości, bo byle jakim cudów nie nakręcisz;) I jak go ustawić na paznokciowym biurku?? Kombinowałam dłuuugo. I wymyśliłam.

uchwyt do telefonu komorkowego

Zakupiłam specjalny uchwyt, taki co się montuje na szyby do aut :)  Telefon nie zajmuje dużo miejsca, nie ma problemu z manipulowaniem palcami:)
Pamiętajcie: aby telefon dobrze nagrywał filmiki, kamerka musi być dość dobrej jakości. Zaopatrzcie się w sporą kartę pamięci, mikro SD, najlepiej sandisk 32 GB, oraz dobre oświetlenie, i do dzieła:)

lampa led

Jak wygląda paznokciowy filmik nakręcony takim telefonem??

A ja zabieram się za robienie dla was kursu z podstaw zdobienia stylografem.

zdobienia rapidografem

 

UWAGA OGŁASZAM KONKURS !!!

Z racji tego że zbliżają nam się walentynki. Telefony lub cokolwiek tam macie w ruch, i nagrywamy krótki 5 góra 10 minutowy filmik waszego walentynkowego zdobienia. Techniki zdobienia i długość paznokci dowolne ( lakier hybrydowy, żel, akryl ).Wrzucacie go na youtube, lub inny kanał. Mi podajecie w mailu (kontakt.sztukazdobieniapaznokci.pl) linka do filmu, wraz z numerem wybranych kolorów lakierów. Filmik musi zawierać karteczkę z napisem lub sam napis: “walentynkowy konkurs sztukazdobieniapaznokci.pl ”  A na swojego facebooka wrzucacie linka z tym własnie postem.

Czekam na was do 6-go marca. a 8-go marca Dzień Kobiet ogłaszam wyniki :) Więc macie trochę czasu.
Najlepszy i najciekawszy filmik zostanie nagrodzony.

Do wygrania 2  lakiery hybrydowe firmy Cosmetics Zone,
które sami sobie z ich strony wybierzecie, a ja osobiście za nie zapłacę :)

cosmetics zone lakier hybrydowy 7ml

klikajcie w obrazek a przeniesie was do palety kolorów :)