Budujemy szkielet paznokcia. Polygel i formy dual. Cz 2. Zaciskarka

lut 15, 2018 | Blog, SZABLONY FORMY

Jak zrobić piękny tunel paznokcia za pomoca zaciskarki, silikonowych form, i akrylożeli czyli polygel? Zobaczcie same filmik. A potem podyskutujemy ;)

Co do samych form, bo też się pytacie gdzie je nabyłam, to kupowałam z ebay bo jestem w UK. Natomiast wy możecie je kupić na allegro.

Jest kilka rodzajów form. Te moje są czyste, co oznacza że nie ma na nich namalowanej siateczki, takiej jak przy standardowych papierowych formach. Siateczka na formie ułatwia nam nakładanie żelu, bo wtedy dokładnie wiemy na jaką długość go nałożyć.

Natomiast formy z siateczką są o wiele bardziej sztywniejsze i grubsze niż te, które są bez siateczki.I akurat takie udało mi się dostać na aliexpress

formy dual do paznokci

Co do żeli polygel, czyli akrylożeli, tak naprawdę firm jest mnóstwo. Wszystko zależy jakiej konsystencji chcecie żel, i w jakiej cenie.

Ja moje zamawiałam na aliexpress, i w zasadzie te które mam, to firma Yayoge, i ich żele są właśnie tymi które widzisz na filmiku. Są to typowe akrylożele. Natomiast druga firma to Venalisa, ich akrylożele są zupełnie inne i inaczej się nimi pracuje na formie. Mają one rzadszą konsystencję.

silikonowe formy do paznokci i akrylożele

Co do samego tunelu, czy wiecie że podobno zaciskanie tunelu zaciskarką nie jest naturalne? Że tak naprawdę zaciskanie tunelu powinno się robić tylko na mistrzostwach, pokazach i zawodach?? O tym dowiedziałam się nie dawno.

budujemy szkielet paznokcia formy dual i polygel

Cytuję: Pamiętajcie, że według niektórych zachodnich autorytetów wszelkie zaciskanie masy jest techniką stworzoną stricte z myślą o mistrzostwach. I w pracy salonowej ta technika absolutnie nie powinna być nadużywana! Prowadzi ona bowiem do onycholizy, a w przypadku minimalnie zbyt krótkiej ekspozycji na promieniowanie UV może skutkować odklejeniem produktu po bokach (czyli de facto natychmiastowym liftingiem). Jeśli zatem zaciskacie – to uważnie, ostrożnie! A może wystarczyłoby samo nacięcie i dobre podłożenie szablonów?

Zgodzicie się z tym?? Ja nie do końca. Tak wygląda mój tunel zrobiony za pomocą dual form i zaciskarki. Same zobaczcie jaką naturalnie mam szeroką płytkę, i bez zaciskarki się nie obejdzie :(

POLYGEL_formy dual i piękny tunel paznokcia

O ile ktoś ma piękną długą smukłą płytkę paznokcia to oczywiście tak, zaciskarka jest nie potrzebna. Ale jeśli ktoś ma płytkę jak ja szeroki kwadrat, to naturalnie nie zrobicie na niej pięknego tunelu.

Tutaj zdjęcie przed i po, z użyciem silikonowych form.

A więc zaciskać czy nie zaciskać?

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ