Budujemy szkielet paznokcia. Polygel i formy dual. Cz 1. Co jest potrzebne

Sty 23, 2018 | Blog, SZABLONY FORMY, TECHNIKA ŻELOWA

Jak szybko zbudować szkielet paznokcia za pomocą akrylożeli czyli polygel, i form dual? Otóż bardzo prosto. Ale najpierw zobaczcie co wam będzie do tego potrzebne.

Oczywiście polygele. Ja swoje zakupiłam na aliexpress,ponieważ mieszkam w Londynie, więc nie mam dostępu do Polskich firm. Ale na przesyłkę trzeba czekac koło miesiąca czasu. Jeśli nie chcecie tak długo czekać, macie alternatywę dla osób z zagranicy, żele wędrują z US  tutaj  Dla osób mieskających w Polsce, możecie dostać chociażby z Sunflower, jest to tańsza opcja gelish w Polsce tutaj
Polygele są alternatywą proszków akrylowych, z tą różnicą że nie śmierdzą, i utwardzają się dopiero w lampie UV lub LED.

W zależności jaką wybierzecie firmę, polygele mogą się między sobą różnić, np. konsystencją. Yayoge które ja mam, są bardzo gęste, przez co bardzo łatwo je ogarnąć, i nie zalać skórek. Pracuje się nimi prawie jak plasteliną.

Polygel. Moje pierwsze wrażenia

Krótki filmik co dokładnie potrzebujecie. Jest to cz.1 budowania szkieletu za pomocą polygeli i dual form, ponieważ nie sposób ogarnąć wszystkich ważnych informacji na jeden raz.


A więc baza żelowa. i żelowy top coat, czyli żel nabłyszczający. Jeśli macie żele jednofazowe, także świetnie się do tego nadadzą. Prawdę mówiąc, nalożyłam moje formy  z polygel, na pozostałości proteinowej bazy hybrydowej, i trzymały jak diabli. Ale ogólna zasada jest taka, że skoro używamy już produktów żelowych, używajmy je od początku do końca stylizacji.

polygel co jest potrzebne do zbudowania szkieletu za pomocą dual form

Pilniki o gradacji 180. Pilnik prosty i banan.Akrylożele mają właściwości akrylu, więc dobre mocne pilniki koniecznie. Zaciskarkę warto mieć jeśli chcecie mieć piękny tunel paznokcia, ale nie jest to żecz niezbędna. Jeśli ich nie macie to też ok. Już samymi formami dual, tunel paznokcia wychodzi całkiem ok.

O zaciskarkach w następnym filmiku, kiedy już praktycznie wam pokażę budowanie szkieletu paznokcia za pomocą właśnie żeli polygel.

budujemy szkielet paznokcia formy dual i polygel

Próbowalyście już polygel i form dual? Jakich produktów używacie do polygeli?

We stand and fight kids antyvirus face mask

Social Distancing antyvirus face mask

Stop Corona antyvirus face mask

NOWE SZKOLENIE ! BABYBOOMER !!

NOWE SZKOLENIE !!! AKWARELE

NOWE SZKOLENIE ! ORNAMENTY I STOPNIA

WARTO MIEĆ